Німеччина: українки скаржаться на охорону у центрі прибуття у Тегелі

Багато хто з біженців перебуває в пункті розміщення вже понад пів року.

Німеччина: українки скаржаться на охорону у центрі прибуття у Тегелі

130 мешканок пункту тимчасового розміщення біженців у Тегелі поскаржилися до Німецького Червоного Хреста (DRK) та соціальної сенаторки Кансель Кізілтепе на зловживання службовим становищем охоронцями. 

Перевірка спідньої білизни та напад на дитину

У листі йдеться про те, що охоронці регулярно погрожують поскаржитися на мешканців центру розміщення своєму керівництву – мовляв, після цього їх виженуть на вулицю. Конфлікти між службою безпеки та біженцями виникають регулярно і через дрібниці. Зокрема через мовний бар’єр – охоронці не володіють ані українською, ані російською мовами. 

За словами мешканців, від 2 вересня до спальних наметів більше не можна проносити їжу та напої. Однак їх про нові правила сповістити забули. Натомість охоронці поводилися агресивно і напали на дитину, яка хотіла пронести в намет банан.

Крім того, за повідомленням українок, співробітники служби безпеки обшукують їхні особисті речі. Хоча усі мешканці Тегеля мають чіп-карти та регулярно проходять відповідну перевірку на вході до центру прибуття. Зокрема, за словами жінок, 2 і 3 вересня охоронці перевіряли сумки після того, як вони виходили з душових кабін. І “дуже уважно дивилися на жіночу білизну”.

Складні умови проживання 

Центр прибуття у Тегелі від самого початку був заснований виключно як пункт реєстрації українських втікачів від війни. Та через брак місць для розселення нині там мешкають близько 4 тис. біженців. Рада у справах біженців закликає якомога швидше закрити “нелюдське, ізольоване і неймовірно вартісне” місце масового розміщення. 

Згідно з протоколом спілкування з мешканцями, спальні кімнати у Тегелі дуже тісні. Так, п’ять самотніх чоловіків і сім самотніх жінок змушені спати в одному приміщенні. Розділення за статевою ознакою відсутнє, немає приватного простору, мешканці скаржаться на велику кількість крадіжок.

Багато хто з вимушених утікачів від війни перебуває в пункті розміщення біженців понад пів року, серед них – літні та хворі. Умови проживання для них абсолютно неприйнятні – немає ані тиші, ані можливості відпочити. Їжа також не вирізняється якістю – наприклад, іноді біженців годують томатним супом, який складається лише з води та томатної пасти.

Водночас мешканцям центру не дозволяють фотографувати умови проживання – наприклад, зламане ліжко. За словами біженців, охоронці одразу забирають телефони або нападають на людей.

У Червоному Хресті звинувачення заперечують

Хоча умови проживання є далекими від прийнятних, альтернативою є бездомність, наголошують у Німецькому Червоному Хресті. І водночас відкидають звинувачення на їхню адресу, заявляючи, що спальні кімнати розділені за статевою ознакою. 

Сенаторка Кізілтепе натомість повідомляє, що вона вимагатиме розслідування обставин перебування українців у Тегелі. “Центр прибуття має бути безпечним місцем для усіх біженців. Ми не терпітимемо дискримінаційної поведінки”, – говорить політикиня.