Норвегія пропонує роботу українцям: скільки платять та які вимоги

Потрібно знати як мінімум англійську мову, а конкуренція за робоче місце висока.

Норвегія пропонує роботу українцям: скільки платять та які вимоги

У Норвегії українцям пропонують роботу із зарплатами від 3,6 тис. євро. Однак для працевлаштування потрібно знати як мінімум англійську мову, а конкуренція за робоче місце висока.

Як пишуть українці у спеціалізованій групі у Facebook, найчастіше тих, хто в'їхав до Норвегії, поселять у комуни у селах та невеликих містах. На цей час платитимуть допомогу у розмірі близько 650 євро на особу.

Яку роботу пропонують та скільки платять

Українці набувають статусу, який дозволяє легально працювати. Найчастіше серед вимог є знання норвезької мови, крім того, роботодавці віддають перевагу кваліфікованим та досвідченим співробітникам.

Тут є невелика кількість трудових мігрантів з інших країн. Без знання мови можна працювати електриком, механіком, співробітником з виробництва, вантажником, водієм, зварювальником тощо. Також українці можуть працювати покоївками, помічниками на портах, офіціантами. Головна перевага: високі зарплати. Торік у середньому тут заробляли 4700 євро на місяць . Електрик може заробляти 4200 євро, прибиральник близько 4060 євро, маляр 3690 євро. Для розуміння квартиру можна орендувати за 1600 євро, а на місячний проїзд громадським транспортом доведеться віддати близько 80 євро.

"Якщо ви живете в маленькому містечку, то роботу знайти практично нереально, тим більше без знання хоча б базової англійської. Якщо пощастить, знайдете підробіток на кшталт прибирання", - пишуть українці в Норвегії. Селять українців до комун у невеликих населених пунктах. Роботи тут небагато, розраховувати на високі заробітки не доводиться.

"Я згодна, що знайти роботу складно. Але без практики практично неможливо. Скрізь пишуть, який у Вас досвід роботи? Практика це теж досвід. Але мову треба знати неодмінно", – пишуть українці.

"Дітей тут бити не можна"

Одне з найпопулярніших питань на форумах українців у Норвегії – чи можуть забрати дитину. Російська пропаганда роками розповідала про те, як злі європейці відбирають дітей у безневинних сімей. У результаті ці оповідання повірили і деякі українці.

І хоча просто так дітей ні в кого не забирають, у Норвегії справді дбають про те, щоб дитина не зазнавала насильства. "Тут при дітях пити і колотися не можна, дітей тут бити теж не можна, якщо кричати сильно - можуть поскаржитися. І ще якщо сама дитина поскаржиться - її теж можуть забрати", - пишуть українці.

Зазначимо, органи опіки і в Україні можуть тимчасово забрати дитину із сім'ї, де її б'ють, а батьки ведуть асоціальний спосіб життя. Однак у Норвегії служби працюють ретельніше, а на всі скарги реагують.

"На мене писали скаргу. Ну то таке. Чи мало якому психу щось здається... Неприємно, але не смертельно. Я відразу з ким із медперсоналу в контакті, всіх сповістила. Так і так говорю, ось надійшла скарга, ви вже будьте ласкаві, стежте за нами уважно... Я сама мало не написала скаргу. Тому що у сусідів вічно крики, репетування, дитина кричить в істериці", – пишуть українці.