Норвегія хоче запросити на роботу українських водіїв

Норвезький проект передбачає часткове визнання українських водійських посвідчень.

Норвегія хоче запросити на роботу українських водіїв

Відтік українських водіїв, в тому числі з Польщі, далі на Захід – тема, яка регулярно з'являється в ЗМІ. Тим часом з'явилася країна, зацікавлена у відкритті свого ринку праці для професійних водіїв з України.

Як повідомляє 40ton.net, норвезька влада підготувала відповідну постанову, щоб спростити процедури для працевлаштування для водіїв-українців. Наразі документ уже на стадії громадських консультацій, а після їхнього завершення може бути офіційно винесений на парламентське голосування. Норвезький проект передбачає часткове визнання українських водійських посвідчень на транспортні засоби масою понад 3,5 тонни.

Завдяки цьому, замість проходження повного курсу початкової кваліфікації, тривалістю 140 чи 280 годин, українець із документально підтвердженою підготовкою на батьківщині проходив би спеціально скорочений курс у Норвегії, який тривав би лише 55 годин. Крім того, наприкінці цього курсу професійні водії з України змогли б скласти іспит за участю перекладача, що на практиці дозволило б отримати кваліфікацію без знання іноземних мов.