“Нова пошта” у Чехії відкривається 5 червня

Перше відділення буде у Празі.

“Нова пошта” у Чехії відкривається 5 червня

Український сервіс доставки “Нова пошта” у Чехії запускає надання послуг з 5 червня 2023 року. Перше відділення відкривається на Прага 4 (адреса Praha 4 Pod Višňovkou 1664/29). Друге відділення буде на Прага 8, метро Флоренц. Розповів редакції ProUkrainu.cz Володимир Стеренчук, керівник Nova Post у Чехії.

Клієнти компанії матимуть змогу відправляти документи, посилки та навіть вантажі з українських міст у Чехію. Відправка буде можлива як у відділення, так і на адресу.

“Нова пошта” у Чехії розмовлятиме і українською, і чеською мовами, – зазначається на сторінці представництва в ЧР. Доставка від 5 днів. Вартість документів та посилок до 2 кг – 200 крон.

“Нова пошта” зазначає, що кур’єр приїде в будь-яку точку Чехії. Виклик можна оформити онлайн через сайт Nova Post або через мобільний додаток.

У заявці детально описати зміст відправлення, оціночну або риночну вартість кожної речі. Якщо вказана вартість буде відрізнятись від оціночної, митна служба може зробити переоцінку та нарахувати додаткові митні платежі.

Сплатити митні платежі потрібно під час отримання посилки на відділенні, поштоматі або адресі.

З прикладами як порахувати вартість посилки з урахуванням мита можна ознайомитися на сторінці Nova Post в Чехії

Сума оголошеної вартості впливає на митні платежі, які можуть бути нараховані після перетину українського кордону. Тому сума оголошеної вартості повинна дорівнювати ринковій вартості посилки.

Якщо працівник митної служби виявить, що зазначена в декларації вартість посилки відрізняється від реальної, він може затримати посилку на кордоні, переоцінити відправлення та нарахувати митні платежі за ринковою вартістю.