Офіційно: як виїхати за кордон з домашніми улюбленцями

Потрібно виконати декілька умов та мати спеціальні документи.

Офіційно: як виїхати за кордон з домашніми улюбленцями

Українці, які мають домашніх улюбленців, можуть виїхати за кордон з тваринами. Проте для цього потрібно виконати декілька умов та мати спеціальні документи.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба.

Одне з найголовніших правил - це наявність чипування та вакцинація тварини проти сказу. Вакцинацію можна зробити з 12 тижнів віку тварини. Ідентифікація повинна бути зроблена раніше, ніж вакцинація.

Всі медичні процедури тварини повинні бути внесені у ветеринарно-санітарний паспорт, який видається у державній ветлікарні.

Крім того, перед поїздкою власники повинні перевірити своїх домашніх улюбленців на сказ. Тест потрібно робити не пізніше, ніж за три місяці до вивезення тварини за кордон, а також мінімально через 30 днів після дати вакцинації.

Також тварина повинна мати міжнародний ветеринарний сертифікат. Одержати такий сертифікат можна, якщо подорожуєте:

  • залізничним транспортом - зверніться до територіальних органів Держпродспоживслужби на кордоні вашого регіону;
  • автомобілем - до територіальних органів Держпродспоживслужби на кордоні вашого регіону або до державного ветеринарного інспектора у пунктах пропуску, але заздалегідь уточнюйте режим роботи.

Зазначимо, що влада Польщі нещодавно змінила правила, за якими українцям з тваринами дозволено в'їзд до країни.

Раніше українці могли перетнути кордон з Польщею зі своїми улюбленцями за спрощеними умовами. Дозволялося перевозити собак, котів і тхорів із мінімальним пакетом документів. Потрібні були лише наявність чипа, щеплення проти сказу, а також ветеринарного паспорта європейського зразка.

Але тепер для українців будуть діяти загальні умови ввезення тварин, які чинні на території ЄС. До переліченого вище списку документів на тварину додалися сертифікат здоров’я та письмова декларація, яка підтвердить, що ввезення чотирилапого не є комерційним. А також результати тестування рівня антитіл проти сказу.