Опитування: Німці не в захваті від міграції до Німеччини

Кожен другий респондент вважає, що для Німеччини в міграції більше мінусів ніж плюсів.

Опитування: Німці не в захваті від міграції до Німеччини

Більшість жителів ФРН прохолодно ставляться до міграції до Німеччини. Більш ніж кожен другий (54 відсотки) переконаний, для Німеччини в міграції більше мінусів, ніж плюсів, лише третина респондентів вважає, що в міграції переважають переваги. Це випливає з оприлюднених у четвер, 4 травня, результатів опитування Deutschlandtrend, проведеного соціологічним інститутом dimap на замовлення медіакомпанії ARD. Автори дослідження зазначають, що з 2017 року думки німців із цього питання майже не змінилися.

Водночас опитування показало, що німці дуже диференційовано ставляться до мігрантів залежно від того, хто саме переселяється до Німеччини для проживання та якими мотивами вони керуються.

Так, 41 відсоток учасників опитування виступає за залучення до Німеччини іноземних спеціалістів. Майже третина респондентів (28 відсотків) вважають, що приплив кваліфікованих кадрів слід як мінімум зберегти на нинішньому рівні, а кожен четвертий (23 відсотків) - що його слід скоротити.

При цьому більше половини опитаних (52 відсотки) хотіли б, щоб Німеччина брала менше біженців. Ставлення німців до біженців також диференційоване. Переважна більшість респондентів позитивно ставиться до прийому біженців від воєн та громадянських конфліктів (84 відсотки), жертв голоду та стихійних лих (70 відсотків) та жертв політичних та релігійних переслідувань (70 відсотків).

У той же час значна більшість учасників дослідження (61 відсоток), як і раніше, негативно ставиться до прийому іноземців, які покидають свої країни насамперед з економічних причин.

Як показали результати опитування, 37 відсотків респондентів вважають, що Німеччина достатньо допомагає біженцям, а 29 відсотків, що Німеччина навіть виявляє зайву щедрість. Приблизно стільки ж опитаних (27 відсотків) думають, що Німеччина надто мало дбає про біженців.