Оприлюднено список найкращих країн для пенсіонерів

При складанні індексу країни оцінювалися за 18 критеріями, розбитими на чотири основні категорії: пенсійні фінанси, матеріальний добробут, якість життя та охорона здоров'я.

Оприлюднено список найкращих країн для пенсіонерів

Країни Європи, Австралія та Нова Зеландія посіли провідні місця у рейтингу Global Retirement Index-2022, який відображає рівень життя пенсіонерів у тій чи іншій країні.

Перший Global Retirement Index вийшов у 2013 році. Він розраховується керуючою компанією Natixis та провайдером дослідницьких послуг у сфері фінансів та стратегічного консалтингу CoreData Research. 

При складанні індексу країни оцінювалися за 18 критеріями, розбитими на чотири основні категорії: пенсійні фінанси, матеріальний добробут, якість життя та охорона здоров'я. Вони відображають ключові аспекти пенсійного забезпечення: фінансові засоби для комфортного життя на пенсії, доступ до якісних фінансових послуг для забезпечення збереження заощаджень та збільшення доходу, чисте та безпечне довкілля, а також доступ до якісних медичних послуг.

Кожна з категорій у результаті отримувала оцінку від 0 до 100 відсотків, а загальний показник кожної країни обчислювався як среднеарифметическое значення.

Лідерами рейтингу стали Норвегія (81%), Швейцарія (80%) та Ісландія (79%). На іншому кінці списку опинилися Туреччина (39%), Бразилія (34%) та Індія (9%).

Повністю «Глобальний пенсійний рейтинг – 2022» має такий вигляд: