Переказ грошей із Німеччини в Україну: які є варіанти в 2023 році

Які на сьогодні існують варіанти міжнародних переказів, а також, які з них є найпростішими та найвигіднішими.

Переказ грошей із Німеччини в Україну: які є варіанти в 2023 році

У зв’язку з російським повномасштабним нападом на Україну до Німеччини приїхали сотні тисяч українців. Але майже в кожного на Батьківщині залишилися рідні або близькі люди, які сьогодні потребують особливої допомоги. Тож питання переказів із Німеччини в Україну є як ніколи актуальним. ukrainianingermany.de пише про те, які на сьогодні існують варіанти міжнародних переказів, а також, які з них є найпростішими та найвигіднішими.

Як можна перевести гроші з Німеччини в Україну?

Існує декілька способів для здійснення грошового переказу, і цей процес стає дедалі більш доступним і зручним. Сьогодні, для виконання грошового переказу, маємо кілька ефективних варіантів:

 1. Використання міжнародних платіжних систем: Міжнародні платіжні системи представляють собою спеціальні онлайн-платформи, які дозволяють легко та швидко здійснювати грошові перекази. Цей метод є зручним для відправників, які цінують швидкість та зручність у проведенні фінансових операцій.
 2. Використання банківських послуг: Більшість українських та німецьких банків пропонують послуги з грошових переказів. Це надає клієнтам можливість здійснювати перекази через власні банківські рахунки та користуватися інфраструктурою цих установ.
 3. Поштовий переказ: Ще одним з доступних варіантів є поштовий переказ. Цей метод може бути корисним для тих, хто має обмежений доступ до інших фінансових інструментів.

Вибір конкретного варіанту переказу залежить від вашого власного бажання та потреб. Однак, важливо мати на увазі, що час, необхідний для отримання коштів адресатом, може відрізнятися залежно від обраного методу. Тож пропонуємо найпопулярніші платформи й інші інструменти для здійснення грошових переказів із Німеччини в Україну.

Онлайн-сервіс TransferGo для переказів із Німеччини в Україну

Сервіс TransferGo надає можливість здійснювати грошові перекази з Німеччини до більш ніж 200 країн світу, включаючи Україну. Привабливість цього сервісу полягає в його онлайн-функціональності, що робить процес переказу максимально зручним. Вам не потрібно виходити з дому або відвідувати банк, щоб надіслати кошти. Просто пройдіть реєстрацію на веб-сайті сервісу та заповніть відправницьку форму, вказавши реквізити банківського рахунку одержувача.

Щодо вартості та термінів, TransferGo пропонує тривалість та комісії у трьох різних варіантах:

 • за терміновий переказ, який доставлять упродовж 30 хвилин, потрібно заплатити € 2,99;
 • якщо ваш переказ може бути доставлений до 21:00 в той самий день, ви зможете скористатися послугою за € 1,99;
 • у випадку, коли час не критичний, TransferGo пропонує можливість здійснити переказ з доставкою до 19:30 завтрашнього дня абсолютно безкоштовно.

Додатково, сервіс пропонує мобільний додаток TransferGo (Android, iOS), який робить процес відправки коштів дуже зручним, незалежно від вашого місця перебування. Узагальнюючи, TransferGo пропонує зручний спосіб онлайн-переказу коштів з низькими фіксованими комісіями і кількома варіантами термінів доставки. Однак слід враховувати, що в цьому сервісі немає можливості отримати переказ у готівковій формі.

Як переказати гроші з Німеччини в Україну через сервіс Wise

TransferWise – це британський сервіс, яким користується понад 10 мл. людей по всьому світу, працює на основі системи P2P (однорівневого обміну). Ця особливість дозволяє здійснювати грошові перекази швидше та без сплати міжнародних комісій.

Для відправлення грошей користувачам просто потрібно ввести банківські реквізити одержувача на веб-сайті TransferWise. Величина комісії залежить від суми переказу і обраного методу оплати. Найбільш вигідним є оплата з банківського рахунку, хоча комісія за оплату карткою трохи вища.

Перекази можуть займати до 5 годин на обраний напрямок, але часто гроші зараховуються миттєво. Користувачі можуть завжди перевірити статус свого переказу на веб-сайті, і коли він завершиться, отримувач отримає СМС-повідомлення.

Комісія сервісу становить від 2.61 EUR до 3.01 EUR за переказ у суму 100 євро. Серед переваг: стабільний обмінний курс, який фіксується на момент здійснення переказу. Недоліком можна назвати те, що доступні лише перекази на банківські реквізити одержувача. Також є мобільний додаток.

Western Union – можливість легкого та швидкого грошового переказу з Німеччини до України

Особливістю Western Union є її глобальна присутність, завдяки безлічі відділень, розташованих у різних країнах. Однак із розвитком технологій, Western Union також впроваджує онлайн-платформи для зручності клієнтів. Тож тепер ви можете здійснювати перекази грошей, не виходячи з дому, за допомогою комп’ютера або мобільного телефону. 

Однією з важливих переваг Western Union є різноманітність способів переказу грошей. Ви можете вибрати переказ готівкою, на банківський рахунок або картку. Також є можливість оплатити переказ за допомогою кредитної картки або рахунку. Зручно, що клієнти можуть заздалегідь заповнити онлайн-форму, зафіксувати обмінний курс і вже потім підійти в будь-яке відділення для сплати готівкою.

Швидкість переказу також є однією з ключових переваг. Гроші, відправлені через Western Union, можна отримати всього за 15 хвилин. Проте, у деяких випадках (зазвичай менше 3%) для зарахування коштів на банківський рахунок може знадобитися до трьох діб. Якщо сума переказу велика, то може виникнути необхідність у проходженні процедури верифікації. В такому разі вам потрібно буде надіслати цифрові копії документа, які підтверджують вашу особу. Однак, якщо ви відправляєте переказ у відділені, достатньо показати ваш паспорт оператору.

Щоб здійснити переказ через Western Union без відкриття рахунку в закордонному банку, потрібно:

 1. Відвідати сайт Western Union та обрати країну Німеччина серед переліку країн.
 2. Зареєструватися в системі.
 3. На головній сторінці натиснути кнопку «Надіслати гроші».
 4. Серед країн-отримувачів обрати Україну та вказати суму, яку потрібно відправити.
 5. Обрати спосіб оплати комісії та як одержувач отримає гроші (готівка, на банківський рахунок або на дебетову/кредитну картку).
 6. Надіслати гроші.

Також це можна зробити через мобільний додаток Western Union для iOS або Android і надсилати кошти в Україну ще швидше.

Міжнародні грошові перекази за допомогою системи SWIFT: надійність та безпека

Сьогодні практично всі банки підключені до глобальної міжбанківської системи передачі інформації та проведення платежів SWIFT. Переказ грошей за даною системою можна назвати класичним способом міжнародної пересилки грошей.

В першу чергу у відправника та одержувача повинні бути відкриті банківські рахунки у валюті переказу. Крім цього, потрібно буде вказати повні реквізити банків, включаючи спеціальний SWIFT-код. У разі відправки великої суми, в банку також можуть запросити підтвердження легального походження грошей. Строк переказу складає 3-5 робочих днів. Гроші будуть зараховані на рахунок одержувача, звідки їх можна зняти на касі або у банкоматі, якщо до рахунку прив’язана картка. 

Для надсилання грошей за допомогою SWIFT-переказу потрібно звернутися до відділення свого банку в Німеччині та надати наступну інформацію працівнику банку:

 • найменування банку отримувача;
 • SWIFT-код банку отримувача;
 • номер рахунку отримувача (або міжнародний номер рахунку — IBAN);
 • найменування та адресу отримувача (для фізичної особи — прізвище, ім’я);
 • призначення платежу;
 • за необхідності банк може запитати реквізити банку-кореспондента.

Після внесення коштів, які будуть відправлені в Україну, потрібно зачекати на здійснення переказу.

Якщо у вас є картка українського банку, то можна зробити переказ через SWIFT онлайн. Для цього потрібно:

 • відкрити мобільний додаток вашого банку та знайти опцію переказу SWIFT;
 • вказати країну отримувача;
 • валюту та суму переказу.

Після заповнення всіх необхідних полів та слідування підказкам на екрані, підтвердити платіж та надіслати кошти. Переказ буде здійснено на картку отримувача протягом трьох днів. 

Переказ грошей із Німеччини в Україну через Moneygram

Компанія MoneyGram визнана одним з лідерів ринку міжнародних грошових переказів, особливо коли мова йде про переказ готівкою. Їхній сервіс доступний в більш ніж 200 країнах, і вони пропонують кілька зручних способів для надсилання і отримання грошей. У деяких країнах MoneyGram працює тільки в онлайн-режимі, але в Німеччині ви маєте можливість відправити гроші не лише через їхній веб-сайт, але й у стаціонарних відділеннях.

MoneyGram пропонує два основних способи переказу грошей: на банківський рахунок або готівкою. Якщо ви виберете перший варіант, переказ може зайняти декілька календарних днів, оскільки це вимагає обробки банківськими системами. Проте, якщо вам необхідна негайна передача коштів, ви можете вибрати переказ готівкою. У такому випадку, одержувач може отримати гроші через кілька хвилин в одному з 350 тисяч відділень MoneyGram по всьому світу.

Спосіб переказу коштів через MoneyGram надзвичайно простий і зручний. Ви маєте можливість відправити гроші у відділенні, і вартість переказу зазвичай складає 1,99 євро за кожні 100 євро переказу. Це дозволяє вам легко визначити комісію для вашої транзакції. Однак важливо пам’ятати, що MoneyGram має обмеження на суму переказу в режимі готівкового переказу – до 10 тисяч доларів в день. Це обмеження може бути важливим фактором для тих, хто намагається переказати великі суми грошей.

Для того, щоб відправити гроші через відділок необхідно обрати найближчий пункт сервісу на сайті MoneyGram. З собою треба мати паспорт та надати такі дані:

 • Повне ім’я та прізвище одержувача, згідно його документа та країну отримання.
 • Суму і валюту переказу.
 • Якщо гроші відправляються на банківський рахунок одержувача, то потрібна назва банку одержувача та його рахунок.
 • Якщо гроші відправляються на мобільний гаманець, то потрібен номер мобільного телефону одержувача з міжнародним кодом міста.

Збережіть квитанцію та повідомте одержувачу 8-значний контрольний номер, щоб він міг отримати гроші. Гроші, відправлені на банківський рахунок або мобільний гаманець, будуть автоматично зараховані на рахунок одержувача.

PayPal: зручний спосіб здійснювати міжнародні перекази грошей з Німеччини в Україну

Американська платіжна система PayPal вже давно завоювала популярність як засіб оплати покупок в інтернет-магазинах та для здійснення грошових транзакцій у всьому світі. Протягом тривалого часу доступ до PayPal для українських користувачів був обмеженим, але недавно ця платіжна система відкрила можливість українцям приймати міжнародні перекази.

Для здійснення переказу через PayPal, обидві сторони операції повинні мати облікові записи в цій системі. Після створення облікового запису потрібно прив’язати свою банківську картку. Ця картка буде використовуватися для зарахування коштів на ваш обліковий запис і списання платежів при здійсненні переказу.

Спосіб переказу коштів може бути здійснений через веб-сайт PayPal або за допомогою мобільного додатку. Обидва способи є зручними і легкими у використанні.

Однак важливо враховувати, що PayPal встановлює комісію за кожен переказ. Зазвичай ця комісія складає 2,4-3,4% від суми переказу плюс фіксована комісія в розмірі 0,30 USD. Крім того, при оплаті переказу в іншій валюті може стягуватися додаткова комісія за конвертацію валюти, а також за вивід коштів на банківську картку. Мобільний додаток: Android, iOS.

Сервіс RIA для вигіднх переказів із Німеччини в Україну

Для здійснення переказу через RIA необхідно:

 1. Зазирнути в найближче відділення RIA або здійснити переказ через мобільний додаток RIA (Android, iOS) або веб-сайт.
 2. Надати менеджеру свої особисті дані (прізвище, ім’я, адресу, телефон), дані отримувача (прізвище, ім’я, країну отримання переказу) та розмір суми переказу.
 3. Пред’явити свій паспорт.
 4. Оплатити вартість переказу.
 5. Повідомити отримувачу контрольний номер переказу.

Отримати переказ в Україні можна у відділенні Нової Пошти, де надаються фінансові послуги ТОВ «НоваПей». Для цього необхідно повідомити працівнику контрольний номер переказу та пред’явити документи, що підтверджують особу.

Онлайн-перекази з Німеччини в Україну за допомогою української платформи Portmone

Українська компанія Portmone вже понад 20 роікв спеціалізується на послугах з переказів і платежів і на сьогоднішній день ця компанія обслуговує понад 3 мільйони клієнтів, надаючи можливість не лише проводити зручні платежі в межах країни, але й отримувати міжнародні перекази.

Portmone пропонує зручний метод пересилання коштів з Німеччини на карту Приватбанка або будь-якого іншого банку України. Для здійснення такого переказу достатньо заповнити спеціальну форму, вказавши:

 • номер європейської карти, з якої буде здійснена оплата;
 • номер картки одержувача.

Зазвичай процес переказу забирає кілька хвилин, хоча в рідкісних випадках (менше 3%) цей процес може займати до 24 годин. Спосіб переказу коштів: з картки на картку через веб-сайт. Комісія: 2%, але не менше 2 EUR. Плюсами можна назвати зручну оплату з картки, швидку доставка коштів. Мінус: можливість отримати гроші лише на картку. Мобільний додаток: Android, iOS.

Можливість міжнародного переказу на картку ПриватБанку − Paysera

Європейський фінансовий сервіс Paysera та український ПриватБанк стали партнерами, що істотно полегшало переказ грошових коштів з-за кордону в Україну. Разом з цією платіжною системою українці можуть отримати гроші на свою картку в ПриватБанку за лічені хвилини.

Paysera — зручна, швидка та надійна система переказу грошей. Надисилати грошові перекази можуть фізичні особи з усіх країн світу. Для цього потрібно мати картковий або поточний рахунок в Paysera. Для більш комофртного користування можна завантажити мобільний додаток Paysera (Android, iOS) та користуватися можливостями цього застосунку будь-де.

Для того, щоб відправити переказ в Україну потрібно вказати дані одержувача: IBAN картки або рахунку в Приваті. Нагадаємо, що узнати свій IBAN можна в додадку Приват24 в налаштуваннях картки. Як тільки відправник введе дані отримувача, то міжнародний платіж буде зараховано на картку ПБ автоматично.

У разі, якщо клієнт не зміг надати номер IBAN та відправник переказав отримав контрольний номер PrivatMoney, в такому разі отримувач з цим контрольним номером може забрати грошовий переказ у:

 • Приват24,
 • Банкоматі
 • Терміналі самообслуговування,
 • Відділенні банку,
 • Через підтримку онлайн-чата або телефоном 3700.

На сьогодні послугами Paysera користуються вже 74000 українців.

Зручні перекази з Німеччини в Україну за допомогою іPay

Всеукраїнський сервіс iPay зараз є одним з найкращих партнерів MasterCard серед провайдерів в Україні, запропонувавши своїм клієнтам також зручні перекази з Європи в Україну.

Головна умова для відправки грошей через iPay – наявність у відправника і одержувача банківської карти MasterCard. Здійснити переказ можна на будь-яку картку українського банку, а на зарахування коштів потрібно всього кілька хвилин. Комісія складає 1 EUR + 2% від суми.

Для того, щоб обрати найкращий варіант переказу грошей, можна скористатися сервісом Fronto. На цій платформі є порівняльні дані по всім трансферним додаткам, комісії та строки переводу.

Швидкий сервіс грошових переказів з Німеччині до України ZEN.COM

ПриватБанк у співпраці з компанією ZEN.COM запровадили сервіс для безоплатних грошових переказів в Україну. Вже з 18 липня 2023 року можна здійснювати перекази на картки або IBAN-рахунки ПриватБанку без комісії до 18 жовтня 2023 року.

Для використання цього безкоштовного сервісу через ZEN.COM та PrivatMoney необхідно:

 • Інсталювати мобільний додаток ZEN.COM (Android, iOS) і пройти реєстрацію,
 • Визначити валюту переказу (EUR або USD),
 • Обрати тип переказу і ввести номер картки або IBAN-рахунку отримувача,
 • Переконатися, що в полі «Тип переказу» вибрано PrivatMoney, а потім підтвердити переказ.

Варто зазначити, що ZEN.COM, європейський фінансовий сервіс, став партнером системи міжнародних грошових переказів PrivatMoney у червні. Додаток ZEN.COM, який пропонує мультивалютний рахунок і віртуальну картку після швидкої реєстрації, став доступним для громадян України з липня 2023 року.

Головними перевагами міжнародного сервісу з грошових переказів варто назвати:

 • блискавична швидкість – перекази приходять миттєво до будь-якої точки світу;
 • зручний та функціональний додаток, який забезпечує просту онлайн-реєстрацію та великий опціонал;
 • обслуговування карток Mastercard, швидких міжнародних грошових переказів SEPA і SWIFT,
 • забезпечення можливості виконувати миттєві перекази за телефонним номером;
 • додаткові можливості в додатку, передусім поповнення рахунку з карток Mastercard і Visa, обмін валют;
 • можливість поповнення рахунку готівкою банківськими переказами, через сервіси Paysafecash, Apple Pay, Google Pay тощо, а також за допомогою терміналів Planet Cash.

Зробити грошовий переказ до України можна безпосередньо в мобільному додатку компанії, при цьому для українців, які перебувають за кордоном, діють особливі умови користування сервісом.

Прості перекази з Німеччини в Україну з Perekaz24

Переказ грошей з Німеччини в Україну стає простішим з Perekaz24 – можливість переказати як готівку (в USD або EUR), які можна отримати в будь-якому з 3500 відділень банків, так і гривні (UAH) на карту Mastercard або Visa, будучи клієнтом будь-якого українського банку.

Як тільки відправник завершив операцію в своєму особистому кабінеті, одержувачу відразу прийде повідомлення про зарахування грошового переказу. Це не обов’язково має бути робочий час.

Перший переказ – безкоштовний; за другий і наступні перекази стягується мінімальна комісія, яка складає 1,5% від суми, але не менше 0,49 EUR.

Поштові перекази грошей з Німеччини до України

Цей метод може виявитися особливо корисним, особливо коли інші опції не доступні або не такі зручні.

Для того щоб надіслати гроші через Укрпошту, вам потрібно:

 • відвідати найближче відділення пошти в Німеччині;
 • заповнити спеціальну форму переказу, вказавши інформацію про отримувача та суму.

Електронний поштовий переказ, який надає Укрпошта, зазвичай здійснюється досить швидко, часто лише за кілька годин. Однак, щоб отримати гроші, отримувач повинен відвідати відділення Укрпошти та пред’явити документ, що підтверджує його особу.

Якщо ви бажаєте отримати гроші вдома, то Укрпошта надає послугу адресної доставки. Це означає, що гроші будуть доставлені прямо до дому адресата листоношею. Проте слід зазначити, що цей метод може займати більше часу, від декількох днів до тижня, залежно від розташування адресата та регіональних особливостей.. Щодо комісії, вона залежить від суми та типу переказу, тому варто попередньо уточнити цю інформацію у місцевому відділенні.