Після війни українки можуть забрати за кордон чоловіків

Після скасування воєнного стану возз’єднання родин відбудеться – але не в Україні.

Після війни українки можуть забрати за кордон чоловіків

Більшість українських біженок, що через війну зараз проживають у Європі, мають вищу освіту й здатні самостійно про себе подбати. Після того, як вони влаштуються в інших країнах, чоловіки можуть поїхати до них, а не навпаки. Тобто післявоєнне возз’єднання родин відбудеться не в Україні. Таку думку висловила Елла Лібанова – директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України.

Науковець дала інтерв’ю на Еспресо.

"70% жінок за кордоном (це дані німців та поляків) мають вищу освіту. Ви ж розумієте, що поїхали за кордон з дітьми не найслабші. Говорять, що поїхали ті, хто все життя тут був за спиною чоловіка чи батька, – неправда. Ті, хто був за спиною, не поїхали, побоялися, тому що там нема “спини” – аналізує Елла Лібанова Елла Лібанова.

Директор Інституту демографії попереджає, що Україна може багато втратити. Бо після перемоги й скасування воєнного стану возз’єднання родин відбудеться – але не в Україні.

"Ризик є. І що довше триватиме війна, що більше інфраструктури – виробничої, і житлової, і іншої – буде зруйновано, то більше ймовірність того, що це відбуватиметься", – пояснила академік Лібанова.

За її словами, на відміну від країни-агресора, для України втрати 1 млн громадян є катастрофою.

"Надто різні в нас ресурси. Втрата для України мільйона населення – це катастрофа. І в моральному сенсі, і в ментальному, і в простому кількісному. Для Росії – ні", – зазначила Елла Лібанова.