Поліція в Чехії через Бандеру розпочала перевірку українських дискотек

Головна претензія критиків – назва заходу, що відсилає до суперечливої постаті лідера українського національного руху.

Чеська поліція розпочала перевірку українських вечірок під назвою Bandera party, які кілька разів пройшли у місті Пльзень та викликали обурення у соцмережах, а також у муніципальної влади. Головна претензія критиків – назва заходу, що відсилає до суперечливої постаті лідера українського національного руху Степана Бандери.

«Ми приділяємо належну увагу справі про заплановану танцювальну вечірку під назвою Bandera Party, яка має відбутися у Пльзені. Наразі ми збираємо та оцінюємо необхідну інформацію», - заявила прес-служба поліції без додаткових деталей.

Вечірка вже відбулася у Пльзені кілька разів – у листопаді, січні та лютому.

За словами організаторів, усі зібрані гроші йдуть на закупівлю інвентарю та спорядження для ЗСУ.

Деякі користувачі соцмереж розкритикували назву акції, побачивши в ній пропаганду нацизму. Проти проведення заходів під назвою Bandera party виступив і мер Пльзеня Роман Зарзицький.

«Я точно не хочу цього у нашому місті! Закликаю всіх порядних експлуатантів ресторанів та інших розважальних закладів не надавати місця організаторам таких заходів. Одночасно я закликаю громадян України поводитися в Пльзені пристойно і дякую тим, хто це робить. Бандера був військовим злочинцем, а бандерівці несуть відповідальність за масові вбивства й чехословацького населення. Подібні акції для мене неприйнятні. Проте, з урахуванням їхнього проведення у приватних закладах, наші можливості впливу дуже обмежені. Тому ми перебуваємо у контакті з поліцією», - написав градоначальник у соцмережах.

Зазначимо, погляди на особистість Степана Бандери вкрай полярні. Одні вважають його національним героєм, інші звинувачують у радикальному націоналізмі, тероризмі та колабораціонізмі.