Португалія запроваджує нові заборони проти куріння

За даними уряду, близько двох третин смертей серед курців пов'язані із вживанням тютюну.

Португалія запроваджує нові заборони проти куріння

Уряд Португалії представив закон про поширення заборони куріння на відкриті майданчики, включаючи криті тераси, та про обмеження продажу тютюнових виробів.

Про це повідомляє Reuters.

У разі схвалення парламентом, де правлячі соціалісти мають більшість, куріння поруч із громадськими будинками, такими як школи, університети, лікарні чи спортивні споруди, а також біля ресторанів, барів та кав'ярень буде заборонено з 23 жовтня.

Ресторани, бари та нічні клуби, де є спеціальні місця для куріння з відповідною ізоляцією, зможуть зберегти їх до 2030 року.

З 2025 року сигарети та інші тютюнові вироби продаватимуть лише ліцензовані тютюнові магазини та магазини в аеропортах, тобто торговельні автомати, бари, ресторани та автозаправні станції більше не зможуть їх пропонувати.

Відповідно до директиви Європейського Союзу Португалія також змінює законодавство, щоб прирівняти тютюнові вироби, де нагрівається тютюн, до звичайного тютюну. Продаж ароматизованого нагрітого тютюну буде заборонено.

За даними уряду, близько двох третин смертей серед курців пов'язані з вживанням тютюну, а курці живуть у середньому на 10 років менше, ніж ті, хто не курить. За оцінками, у 2019 році в Португалії, населення якої становить близько 10 мільйонів осіб, через тютюн померли близько 13 500 осіб.