Прага не змінюватиме правил паркування для українців, незважаючи на скарги місцевих жителів

Мерія виділить українцям нові безкоштовні місця на перехоплюючих парковках P+R на околицях Праги, щоб мотивувати біженців рідше користуватися особистим транспортом.

Прага не змінюватиме правил паркування для українців, незважаючи на скарги місцевих жителів

Мерія Праги найближчим часом не планує змінювати правила паркування для автомобілів українських біженців. Вони, як і раніше, мають право оформити карту резидента для паркування в синій зоні нарівні з місцевими жителями. Про це, як повідомляє vinegret.cz, заявив заступник мера з питань транспорту Адам Шеїнгер.

Така карта коштує 1200 крон на рік. Щоб отримати її, українець має бути власником або мати довіреність на керування автомобілем, мати візу тимчасового захисту, а також реєстрацію в області, для якої він просить паркувальну картку.

Водночас деякі пражани на тлі споконвічної нестачі місць для паркування виступають проти даної пільги для українців – вони вважають її річчю далеко не першої необхідності. Міські частини отримали багато повідомлень від незадоволених мешканців.

Шеїнгер пообіцяв, що мерія виділить українцям нові безкоштовні місця на парковках P+R на околицях Праги, щоб мотивувати біженців рідше користуватися особистим транспортом і не займати сині зони.

Навесні мерія виділила 130 безкоштовних місць для машин з українськими номерами на парковці в районі Černý Most. Міра діє досі.