Приблизно 4500 підлітків з України в Чехії ніде не навчаються

Деякі з них намагаються здобути українську освіту дистанційно.

Приблизно 4500 підлітків з України в Чехії ніде не навчаються

За приблизними оцінками, у Чехії перебуває близько 4500 біженців з України віком від 15 до 19 років, які не навчаються в жодному навчальному закладі. Деякі з них намагаються здобути українську освіту дистанційно. За даними місцевого Міністерства освіти, близько 3500 біженців цієї вікової групи вже навчаються у чеських середніх професійних школах, ще близько 2500 осіб подали заяви до чеських навчальних закладів. Інформацію про це озвучили у вівторок на прес-конференції організації Meta, яка запускає кампанію, спрямовану на мотивування молодих українців.

Відвідування початкової школи є обов'язковим у Чеській Республіці для всіх дітей, які проживають у країні, середньої професійної школи – добровільним. За даними Міністерства освіти та культури на вересень 2022 року, у початкових школах навчається майже 39 500 українських дітей.

«Ми побоюємося, що молоді люди з-поміж біженців залишать дев'ятий клас і не вступлять до середніх шкіл. Тому що не вистачає місць чи знання мови», - повідомила програмний директор організації Meta Крістіна Тітерова. За словами директора організації Зузани Паачкової, шість середніх професійних шкіл у Празі вже відкрили підготовчий клас для українських біженців, аналогічний крок мають намір зробити школи Пльзеньського та Южноморавського країв.