Пропуск школи в Чехії. Що робити, коли дитина захворіла чи ви їдете на кілька днів

Відповідно до чеського законодавсива обов’язкове відвідування школи поширюється й на іноземців.

Пропуск школи в Чехії. Що робити, коли дитина захворіла чи ви їдете на кілька днів

До відсутності дитини у школі в Чехії ставляться серйзоно. Діє контроль відвідуваності — відповідно до нього батьки завжди мають обґрунтувати відсутність дитини у школі, зазначає Національний педінститут Чеської Республіки.

Якщо дитина запізнилась на урок, необхідно написати пояснювальну записку в щоденнику та вказати причину (omluvenka), де буде стояти підпис батьків або печатка лікаря (телефонний дзвінок, sms-повідомлення або пояснення електронною поштою не є достатніми інтрументами).

Кожна школа встановлює власні правила у шкільному регламенті — пояснювальні записки можуть бути в щоденнику (žákovská kniha) або в листі (omluvný list).

Якщо дитина захворіла, ви повинні в термін до 48 годин повідомити школу (телефоном, електронною поштою або особисто). Деякі з шкіл пропонують на своєму сайті пояснювальні записки в електронній формі, за допомогою яких можна повідомити про відсутність дитини.

Якщо потрібно "відпросити", тобто звільнити дитину від навчання на кілька годин або на 1-2 дні, в більшості випадків достатньо звернутися у письмовій формі до класного керівника. Після повернення дитини до школи необхідно надати пояснювальну записку про її відсутність відповідно до шкільного розпорядку.

Якщо необхідно звільнити дитину від навчання на строк більший за 2 дні, ви повинні письмово звернутися до директора школи. Але треба пам’ятати, що директор школи, як правило, може звільнити учня на довший час лише один раз на рік. Після повернення дитини до школи необхідно надати пояснювальну записку про її відсутність відповідно до шкільного розпорядку.

Відповідно до чеського законодавсива обов’язкове відвідування школи поширюється на іноземців, які мають дозвіл на проживання в Чеській Республіці понад 90 днів,  незалежно від того, чи це віза з метою толерованого перебування, тимчасовий захист або інший законний статус.