Регіони Іспанії, де живуть найдовше

Іспанія вирізняється тим, що серед її мешканців чимало довгожителів.

Регіони Іспанії, де живуть найдовше

Статистика свідчить, що на сьогоднішній день як чоловіки, так і жінки живуть як мінімум на 15 років довше, ніж 50 років тому. Виходячи з того, що жінки живуть довше за чоловіків, Євростат підрахував, що очікувана тривалість життя жінок, які проживають в ЄС, склала 82,9 року, що майже на шість років більше, ніж у чоловіків (77,2 роки). Найбільший гендерний розрив був зафіксований у Латвії, де жінки живуть на 9,8 років довше за чоловіків. В Іспанії ця різниця становить 5,5 років: 85,8 для жінок та 80,3 для чоловіків.

На глобальному рівні Іспанія вирізняється тим, що серед її мешканців чимало довгожителів. Однак у країні кожна автономна спільнота має суттєві особливості. Це пов'язано з низкою факторів, включаючи відмінності в інфраструктурі охорони здоров'я, нерівність у доходах, різне управління системами охорони здоров'я.

Дві іспанські автономні спільноти входять до списку тих, де фіксується один із найвищих рівнів очікуваної тривалості життя в Європі: Спільнота Мадрид (82,2) та Наварра (81,9).