Що можна безплатно подивитися та відвідати в Берліні

Куди піти з друзями та що подивитися разом із родиною? 

Що можна безплатно подивитися та відвідати в Берліні

Сотні тисяч українців через війну виїхали до Німеччини, і тисячі з них знайшли тимчасовий притулок у Берліні. Тож, якщо ви сьогодні перебуваєте в німецькій столиці або плануєте приїхати до Берліну, варто присвятити трохи часу, щоб подивитися найцікавіші місця та пам’ятки цього міста, яке вважається одним із найстаріших та найкрасивіших у Європі. Видання ukrainianingermany.de пропонує перелік пам’яток та історичних місць, які в Берліні можна подивитися безкоштовно.

Бранденбурзькі ворота

Бранденбурзькі ворота – це візитна картка міста, один із символів возз’єднання Західного і Східного Берліна. Побудовані на початку XVIII століття, Бранденбурзькі ворота є прикладом німецького класицизму.

Галерея Іст-Сайд

Галерея Іст-Сайд – найбільша галерея просто неба у світі, загальна протяжність якої складає 1,3 кілометра. Розміщена вона на частині збереженої Берлінської стіни, на якій понад 100 художників намалювали картини, присвячені миру і любові. Саме тут знаходиться знаменитий стріт-арт, що зображає поцілунок Брежнєва і Хонеккера.

Меморіал пам’яті жертв Голокосту

Меморіал пам’яті жертв Голокосту – це незвичайний пам’ятник, так званий лабіринт, який складається з більш ніж 2000 бетонних плит. Місце вражає не тільки дизайном, але й змістом – він присвячений загиблим під час Голокосту євреїв.

Меморіальний комплекс «Берлінська стіна»

Меморіальний комплекс «Берлінська стіна» – це дотик до непростої історії міста та його возз’єднання. Ви також зможете пройтися біля прикордонної зони прозваної «смугою смерті».

Постадамер Палац

Потсдамер Платц – це діловий центр міста, де постійно вирує життя. Тут можна відчути атмосферу сучасного Берліну прогулявшись по дорогих бутіках та ресторанах.

Рейхстаг

Рейхстаг в минулому столітті це символом нацизму і перемоги над ним у Другій світовій війні. Сьогодні ж Рейхстаг – це діюча будівля німецького парламенту та найвідоміший орієнтир в Берліні. Рекомендуємо піднятися до знаменитого скляному куполу будівлі – звідти відкривається чудовий вид на місто.

Фонтан Нептуна

На Александерплатц розташований один з найкрасивіших і найстаріших фонтанів Берліна – фонтан Нептуна. Це великий гранітний фонтан з цікавою скульптурною композицією. Поруч розташована будівля червоної ратуші – це цікавий мікс готики й ренесансу.

Площа Жандарменмаркт

Площа Жандарменмаркт. Побудована вона в кінці XVII століття і оточена трьома прекрасними будівлями: Французьким собором, Німецьким собором і Берлінським драматичним театром.

Тіргартен

Тіргартен – це величезний парк в центрі міста, де люблять гуляти всі місцеві жителі. Також тут знаходиться Колона перемоги і офіційна резиденція президента Німеччини – Палац Бельвю. Тут можна відпочити абсолютно безкоштовно.

Ботанічний сад

Ботанічний сад – це найбільший доглянутий сад з десятками тисяч екзотичних рослин, але його краще переглядати за теплої погоду, має площу понад 43 га і близько 22000 видів рослин. Належить до Вільного університету Берліна. Містить Ботанічний музей. Сад і Музей відвідують щорічно півмільйона відвідувачів. Відвідування Ботанічного саду коштує 6 євро для дорослих і 3 євро для школярів і студентів.

Замок Шарлоттенбург

Замок Шарлоттенбург. Зведена у XVIII столітті літня резиденція прусських правителів побудована в стилі бароко, позаду будівлі є сад, який є неперевершений і восени. Ціна квитка до палацу – 12 євро. Для дітей і пенсіонерів – 9 євро. Вхід на територію парку безкоштовний. Квитки можна замовити тут.

Берлінський собор

Берлінський собор – це найбільша церква Берліну. За €7 ви зможете піднятися до купола та поглянути на Музейний острів з висоти пташиного польоту.