Що робити, якщо втратив паспорт за кордоном: офіційний та неофіційний алгоритм дій

Відновити документи не так вже і складно.

Що робити, якщо втратив паспорт за кордоном: офіційний та неофіційний алгоритм дій

Втрата або викрадення паспортних документів під час перебування в іншій країні може трапитися з кожним. Панікувати у такій ситуації не потрібно, адже відновити документи не так вже і складно. При чому є більш складний офіційний, та більш простий неофіційний шлях.

Як діяти у випадку втрати паспорта за кордоном? Офіційна версія

У більшості країн процедура звернення до компетентних органів у разі втрати паспорта є однаковою. Зокрема після того, як ви з'ясували, що документ зник, необхідно зробити наступні дії:

• Зверніться до найближчого поліцейського відділення, щоб скласти відповідну заяву;

• Отримайте копію протоколу або довідку про тимчасову відсутність закордонного паспорта, яка буде видана після прийому заяви;

• За допомогою цієї довідки зверніться до найближчого дипломатичного або консульського представництва України, щоб отримати новий закордонний паспорт або посвідчення особи для повернення в Україну;

Вже в Україні необхідно звернутися до Державної міграційної служби (ДМС), щоб повідомити про втрату документа та оформити новий.

Як діяти у випадку втрати паспорта за кордоном? Неофіційна версія

Якщо ви перебуваєте в одній з країн ЄС, маючи посвідку на проживання або тимчасовий захист, й не плануєте найближчим часом залишати Шенгенську зону, ви можете спокійно певний час обійтися без українського закордонного паспорта. Ви навіть можете подорожувати без цього документу Європою, хоча це й є порушенням правил – але на більшості кордонів ЄС немає ніякого контролю й ніхто у вас документи не питатиме.

За цей час треба звернутися до одного з закордонних відділень ДП «Документ» (це може бути навіть відділення у сусідній країні, якщо вона також у Шенгенській зоні) та замовити там виготовлення нового паспорту. Вам лише доведеться написати заяву про те, що попередній паспорт ви загубили.

Але для цього потрібно мати внутрішній паспорт – зовсім без документів у ДП «Документ» вам не допоможуть. То ж рекомендуємо заздалегідь підготуватися до можливих непередбачуваних ситуацій. А саме зберігати паспорти (закордонний та внутрішній) окремо один від одного.