Скільки українських біженців не повернеться додому: озвучено цифри

Від 1,3 млн. до 3,3 млн. українців можуть залишитися за кордоном.

Скільки українських біженців не повернеться додому: озвучено цифри

В Україну не повернеться від 1,3 до 3,3 млн біженців. В результаті економіка України щороку недоотримуватиме від 2,7% до 6,9% ВВП (залежно від кількості біженців, які не повернуться додому).

Про це йдеться у даних дослідження Центру економічних стратегій. У своєму дослідженні фахівці поділили біженців на умовні чотири групи. По 29%: ті, хто виїхав у тому числі для того, щоб знайти собі роботу, група тих, хто готовий працювати лише за своєю спеціальністю, раніше мали свій бізнес (серед них більше за тих, хто планує повернутися додому).

Також є група класичних біженців (25%), яким складно адаптуватися в чужій країні, ще 16% – ті, хто виїхав із зони активних бойових дій (часто їм нема куди повертатися). Вони швидше готові адаптуватися, натомість розглядають можливість повернутися до іншого регіону України (якщо буде така можливість).

Кількість українців, які не повернуться додому, побільшало порівняно з минулою оцінкою. Так, від 1,3 млн. до 3,3 млн. українців можуть залишитися за кордоном. Це спричинить значні втрати для економіки України – від 2,7% до 6,9% свого ВВП.

Щоб збільшити кількість українців, які повернутись додому, необхідно надавати допомогу тим, хто постраждав внаслідок воєнних дій, комунікувати з біженцями, стимулювати реінтеграцію дітей тощо.