Словаки вважають, що українські біженці завдають шкоди їхній країні

Більшість словаків говорять, що держава допомагає українцям більше, ніж мешканцям Словаччини.

Словаки вважають, що українські біженці завдають шкоди їхній країні

Після нападу Росії на Україну Словаччина прийняла десятки тисяч біженців із України. Однак після року війни більшість словаків вважають, що біженці завдадуть шкоди економіці та культурі Словаччини.

Це випливає із лютневого опитування Братиславського інституту політики (BPI) та агентства STEM, повідомляє novinky.cz.

Більшість словаків говорять, що держава допомагає українцям більше, ніж мешканцям Словаччини. Згідно з опитуванням, до 42% словаків відмовляються від фінансової підтримки України, що є найвищим показником у Європейському Союзі.

Майже половина респондентів негативно відгукувалася про українців. Ще більше словаків бачать проблему лише у біженцях із Близького Сходу та Африки. Наприклад, словаки сприймають в'єтнамців, китайців, балканців і навіть росіян позитивніше, ніж українців.

44% опитаних відповіли, що українці негативно впливають на рівень життя у Словаччині. Щодо вихідців із Близького Сходу, то вважають 64% респондентів, а у випадку африканських країн — 58% словаків, які брали участь в опитуванні.

За словами директора BPI Міхала Вашечки, негативне ставлення до українців пов'язане ще й з тим, що Словаччина упродовж тридцяти років формувала образ української мафії та корумпованої держави. «Частина політичної еліти, як і раніше, інформує населення про це аналогічним чином і успішніше, ніж ми очікували», — цитує Вашечку видання Denník N.

Близько 42% опитаних у Словаччині заявили, що іноземці загалом негативно впливають на словацьку культуру, 26% не подобається начальник-іноземець, а 27% словаків турбуються, якщо хтось із членів сім'ї одружується з іноземкою.