Соціолог назвала кількість українців, які залишаються за кордоном через війну

Тих, хто втік від війни і залишається за кордоном у період з 24 лютого і до сьогодні, налічується від 1,3 до 1,4 мільйона.

Соціолог назвала кількість українців, які залишаються за кордоном через війну

З початку бойових дій з України виїхало майже 9 мільйонів людей, а тих, хто втік від війни та залишається за кордоном, налічується від 1,3 до 1,4 мільйона.

Про це заявила директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова під час брифінгу "Демографічна ситуація в Україні: оцінки, прогнози, ризики" в УКМЦ, передає Укрінформ.

«В Україні, на жаль, і перед війною міграція посилювала процес природного скорочення. Нині негативне сальдо міграції значно побільшало. Не треба казати, що з України виїхало 10-15 мільйонів. Насправді, з початком бойових дій виїхало майже 9 мільйонів, але це не лише українці, і не лише громадяни, які виїхали від війни, бо є малий пораничний рух, багато хто й повертається. З урахуванням тих, хто повертається, негативне сальдо офіційно наразі становить 1 мільйон 300 тисяч людей», - сказала Лібанова.

На думку експерта, тих українців, хто втік від війни та залишається за кордоном у період з 24 лютого і до сьогодні, налічується від 1,3 до 1,4 мільйона.

"Скажімо, у перші два тижні після початку повномасштабної війни в Україну повернулися 180 тисяч чоловіків, які приїхали воювати за Україну та захищати свої родини", - нагадала експерт.

Лібанова наголосила, що вони повернулися після Указу Президента. Тобто розуміли, що вони не зможуть виїхати знов із України, і вони справжні патріоти.