Сотні соціально вразливих українських біженців у Празі втратять житло

Новий закон більше не робить ні для кого винятків.

Сотні соціально вразливих українських біженців у Празі втратять житло

Згідно із запропонованою поправкою до так званого « Lex Ukraine », навіть соціально вразливі українські біженці з вересня мають шукати власне житло в Чехії, внаслідок чого сотні українських біженців у Празі можуть опинитися на вулиці, попереджає документ, поданий членам міськради Праги у понеділок.

Станом на кінець квітня у бюджетному житлі чеської столиці проживав 1141 український біженець із статусом уразливих осіб, на яких досі не поширюється 150-денний термін безкоштовного проживання. Оскільки вони залежать лише від державної гуманітарної допомоги, яка нині становить від 2500 до 5000 чеських крон на місяць, з вересня вони, можливо, не зможуть самостійно винаймати житло.

Згідно із документом, станом на 26 травня цього року у Празі перебувало 90 636 біженців з України, з них 58% – жінки, а ще чверть – діти до 18 років.

Переважна більшість біженців самі шукають собі житло та оплачують його.

До вразливих осіб належать, наприклад, люди з обмеженими можливостями, особи, які забезпечують догляд за дітьми до шести років, вагітні жінки, студенти та люди похилого віку; половина з них – діти до 18 років. 

Українці, які отримали тимчасовий захист, зараз можуть жити у безкоштовному житлі максимум 150 днів. Вразливі особи звільнені з цього обмеження, але з вересня поправка до закону скоротить період проживання до 90 днів без винятків. Всі біженці повинні будуть залишити своє тимчасове житло після 90-денного періоду і самостійно знайти собі квартиру.