Стартувала реєстрація на національний мультипредметний тест

Скласти тест можна буде і за кордоном.

Стартувала реєстрація на національний мультипредметний тест

Реєстрація на національний мультипредметний тест стартувала сьогодні, 3 квітня, і триватиме до 3 травня. Учасники повинні надіслати докумепнти електронно. Скласти тест можна буде і за кордоном.

Український центр оцінювання якості освіти цьогоріч вніс зміни у порядок реєстрації – вона відбудеться у безпаперовій формі. Відтак, учаснику потрібно зайти на сайт УЦОЯО, відкрити сервіс "НМТ-2023: Реєстрація", та створити персональний кабінет.

Реєстрація на НМТ: як все зробити

Для того, аби створити персональний кабінет, учасник повинен зазначити реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу. Тоді система попросить виконати такі дії:

  • внести реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію випускник/ця поточного року або випускник/ця минулих років, потребу створення особливих (спеціальних) умов);
  • вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де він/вона планує проходити НМТ;
  • завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ і надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру.

Фахівці УЦОЯО радять не зволікати з реєстрацію, адже тоді учасник матиме більше часу на внесення змін. Виправити недоліки чи внести зміни можна буде до 7 травня. Детальну інструкцію щодо реєстрації на НМТ можна переглянути у відеоформаті.

Де можна скласти тест за кордоном

Український центр оцінювання якості освіти зазначив, що наразі підтверджено домовленості щодо проведення основної сесії НМТ у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, США, Фінляндія, Франція, Чехія і Швеція.

Під час додаткової сесії учасники зможуть пройти НМТ в Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Чехії.

"Зауважимо, що перемовини з окремими закордонними установами та організаціями, зокрема з тими, що розташовані у Великій Британії, Грузії, Молдові, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Туреччині, Хорватії, Швейцарії, ще тривають, тож сподіваємося, що кількість локацій, де відбуватиметься оцінювання, зросте", – повідомили в УЦОЯО.

Там додають, що під час реєстрації на НМТ, вступники, які планують проходити тестування за кордоном, матимуть змогу вибрати із наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт.

За кордоном є обмеження щодо кількості учасників, які можуть проходити оцінювання, тож у разі вичерпання доступних місць у певному населеному пункті певної країни, воно стане недоступним для вибору. Також деякі локації будуть доступні тільки в межах додаткової сесії НМТ.

НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами.