Суперяхту російського олігарха пропонують використовувати як готель для українських біженців

24-метрове судно Amore Vero було заарештовано французькою владою в березні і утримується в порту Ла-Сьота, на схід від міста Марсель.

Суперяхту російського олігарха пропонують використовувати як готель для українських біженців

Петиція на change.org, яка закликає перетворити на готель для українських біженців заарештовану супер'яхту російського нафтового магната, зібрала майже 30 000 підписів.

24-метрове судно Amore Vero було заарештовано французькою владою в березні і утримується в порту Ла-Сьота, на схід від міста Марсель на південному узбережжі Франції.

"Я злий", - сказав Bloomberg автор петиції Філіп Бонно. Як повідомляє Bloomberg, Бонно, 80-річний інженер на пенсії, може спостерігати за яхтою зі свого будинку. "Немає сенсу їй простоювати там, коли її можна використовувати", - додав він.

Петиція зараз зібрала вже 28 875 підписів.

Власник Amore Vero публічно невідомий, але вважається, що він тісно пов'язаний з Ігорем Сечіним, виконавчим директором російського нафтового гіганта ПАТ "Роснефть".

Сєчін потрапив під санкції уряду США у 2014 році після анексії Криму Росією. Після вторгнення Росії в Україну в лютому Сечин був одним із перших росіян, які знову потрапили під санкції.

Сєчін заперечує, що володіє цією яхтою, але французькі митники заявили в березні, що він був ідентифікований як основний акціонер компанії, якій належить Amore Vero.

Яхта знаходиться у Ла-Сьота з січня, де проходила ремонт.

Петиція не має юридичної сили, але Бонно не перший, хто пропонує віддати заарештовані гроші та активи українському народові.