Швейцарці стали менш солідарними з біженцями із України

Готовність надавати добровільну підтримку і пожертвування помітно зменшується.

Швейцарці стали менш солідарними з біженцями із України

Швейцарська благодійна організація Good Friends for Ukraine попереджає: через рік після початку агресії Росії проти України рівень солідарності швейцарців з біженцями з України починає знижуватися.

«Швейцарські сім'ї, що приймають українців, все частіше закликають своїх гостей шукати житло самостійно, а готовність надавати добровільну підтримку і робити пожертвування помітно зменшується», — зазначила Юлія Петерс, президент благодійного фонду в інтерв'ю газеті SonntagsZeitung.

«Зміна суспільних настроїв помітна і в коментарях читачів до газетних статей про українських біженок у Швейцарії, мовляв, українкам надають дуже багато різних преференцій».

«У мене склалося враження, що швейцарці втрачають терпіння. Але багато хто просто не розуміє, що біженці не можуть просто так взяти і повернутися в Україну. Ось тільки цього тижня країна знову зазнала масового ракетного обстрілу. Війна не закінчиться швидко».

Юлія Петерс також висловила низку зауважень на адресу швейцарської влади, насамперед у зв'язку зі швейцарською системою федералізму. «Влада не зуміла як слід організувати менеджмент цієї кризи. Вони часто знаходяться на межі можливого. Автономія 26 кантонів у питанні надання притулку швидше заважає».

"Федеральний центр недостатньо задіює потенціал громадських волонтерських асоціацій", - підкреслює Петерс.

«Пошук біженцями роботи утруднений бюрократією: кожен трудовий договір має отримати добро кантональної влади, тож ми маємо багато в чому лотерею. Але, крім бюрократичних перепон, існують ще й мовні проблеми, які заважають займатися працевлаштуванням біженців. Багато українців не розмовляють досить добре однією зі швейцарських національних мов — німецькою, французькою чи італійською», — шкодує Юлія Петерс.