Триває запис до дитсадків у Словаччині: як подати документи

Кожен заклад має власні терміни подачі документів.

Триває запис до дитсадків у Словаччині: як подати документи

Протягом травня у Словаччині відбуватиметься зарахування дітей до дитячих садків на 2023/2024 навчальний рік. Дошкільна освіта у Словаччині є обов’язковою для дитини, яка до 31 серпня 2023 року (включно) досягла п’ятирічного віку.

Проте українські діти з тимчасовим притулком у Словаччині звільнені від обов’язкової освіти як у школах, так й у дитсадках відповідно.Більше того, це правило стосується й іноземців, які мають тимчасове перебування (prechodný pobyt), пише sme.sk.

На сайті відомства опублікована мапа вільних місць в дитячих садках, початкових і середніх школах Словаччини, а також контактна інформацію. Заклади можна переглянути й у формі таблиці, яка дублюється українською мовою.

"Оформивши тимчасовий притулок, ви можете зв'язатися безпосередньо зі школами і почати навчання у нас", - повідомляють на сайті.

Проте, наприклад, мапа не показує жодного вільного місця у садочках столиці та її околицях.

Діти можуть відвідувати садок з трьох років

Батьки, які хочуть віддати свою дитину в словацький дитячий садок, повинні виконати кілька умов. Зарахування відбувається в травні, а скільки часу триватиме (цілий місяць чи лише тиждень) залежить від дитсадків. Батькам необхідно принести заяву, яка містить підтвердження лікаря, що дитина може відвідувати садок.

Деякі садочки вимагають і інші документи, але про це потрібно дізнатись безпосередньо у закладі. Після подачі заяви дирекція закладу місяць вирішує, приймати дитину чи ні. Дитячі садки переважно приймають дітей за рік до того, як вони повинні почати відвідувати початкову школу, але це також залежить від наповнюваності. Є й приватні садочки, де простіше знайти місце для дитини, але плата вища.

До дошкільної освіти приймається дитина віком від трьох років, у виняткових випадках може бути прийнята дитина віком від двох років. Заяви про прийом дитини до закладів дошкільної освіти на 2023/2024 навчальний рік батьки подають з 1 по 31 травня. Конкретну дату та місце подачі заявок оприлюднить директор дитсадка. Крім того, оприлюднить умови прийому дітей до дитсадка.

Подача документів

Батьки можуть подати заяву особисто, поштою чи кур’єром на адресу дитсадка, електронною поштою або надіславши відскановану форму. Також це можна зробити через електронне звернення, що надійшло на електронну скриньку дитсадка, або електронний документ, авторизований кваліфікованим електронним підписом.

"Директор будь-якого дитячого садка, що входить до мережі шкіл і шкільних закладів, не може відмовити у прийнятті звернення одного з батьків, навіть якщо він знає, що у нього немає вільних місць. Він зобов’язаний вирішити кожне звернення в адміністративному порядку ", - йдеться в інструкції.

Як повідомили в управлінні освіти, кількість заявок до дитсадків не обмежена, батьки можуть вибрати заклад як у районі, де проживають, так і поза ним.

Рішення про прийом дитини директор дитсадка видасть не пізніше 30 червня. Водночас до 15 липня він надішле список прийнятих дітей до муніципалітету, де вони постійно проживають.