У чеських Пардубицях українських біженців з гуртожитків переселять у квартири

За проживання біженці не сплачують. 

У чеських Пардубицях українських біженців з гуртожитків переселять у квартири

В чеських Пардубицях поступово вирішують проблему з гострою нестачею житла для біженців, яким був наданий тимчасовий захист на території Чехії. Українцям, які навесні приїжджали до Пардубиць рятуватися від війни, місто надало екстрене житло поблизу університету, у мікрорайоні Ставаржов. Але нині з гуртожитків їх переселять у відремонтовані квартири на вулиці Гусова. Там буде 63 квартири, в яких зможуть проживати до 165 українців, повідомляє мерія міста Пардубіце.

12 квартир на вулиці Гусовій мерія відремонтувала одразу після початку широкомасштабної війни, коли наприкінці лютого до Європи попрямувала перша хвиля біженців. Тоді місто вирішило відремонтувати ще 51 квартиру. На той час вони були непридатними для проживання.

Приблизно у половини з цих квартир уже є нові мешканці, інші заселяться з приміщень павільйону гуртожитків університету до 17 грудня.

Квартири на Гусовій переважно малогабаритні. Як тільки їх тимчасові користувачі зможуть повернутися додому в Україну, вони стануть доступними для громадян міста Пардубіце, запевняє влада.

Житло перебуває в режимі нагальної надзвичайної потреби у розміщенні. За проживання тут біженці не сплачують. Місто отримує від держави фіксовану компенсацію в розмірі 300 крон на особу за ніч.