У Чехії активізувалися шахраї на ринку оренди квартир

Зараз рівень шахрайства приблизно втричі вищий за звичайний.

У Чехії активізувалися шахраї на ринку оренди квартир

У Чехії різко зросла кількість фальшивих оголошень про купівлю або оренду квартир, пише zoznamzpravy.cz.

Стоматолог із Швейцарії пропонує винайняти квартиру в центрі Праги за 12 000 крон. Медсестра з університетської лікарні, яку роботодавець відправляє до Греції. Це два приклади численних обманів, які шахраї використовують, щоб видурити гроші у тих, хто шукає житло.

«Дані сервісу нерухомості Bezrealitky показують, що кількість спроб шахрайства зараз вища за середню. Випадків різко побільшало з початком кризи біженців. Зараз рівень шахрайства приблизно втричі вищий за звичайний», — підтвердив Хендрік Мейєр, генеральний директор компанії European Housing Services, якій належить портал Bezrealitky.

«Ми видаляємо близько десяти фальшивих оголошень на тиждень. Можливо, це пов'язано з зростанням попиту з боку користувачів», — каже Ленка Зіхова, менеджер з продуктів найбільшого порталу нерухомості Sreality.cz.

Шахраї спілкуються в основному електронною поштою, уникаючи особистих або телефонних контактів. Погана чеська мова або розташування квартири у відмінному місці за низької ціни є також тривожними ознаками. Але, найголовніше, вони просять відправити гроші вперед. Це або плата за бронювання, або депозит чи орендна плата за перший місяць, без письмової угоди. За оцінками, щомісяця розсилаються сотні таких пропозицій.

У той час як на великих рекламних порталах шахрайські пропозиції відстежуються і видаляються групами аналітиків і відсіваються агентами, у соціальних мережах справа інакша.

«Усім, хто хоче зняти або купити квартиру, я рекомендую співпрацювати з авторитетним агентством нерухомості або з'ясовувати, чи є орендодавець фактичним власником нерухомості згідно з свідоцтвом про право власності та чи має він право здавати чи продавати нерухомість», — каже Петро Подлешак, менеджер RE/MAX Alfa.

«Витонченіші шахраї можуть зняти квартиру, наприклад, через Airbnb, організувати перегляди, а потім здати її кілька разів різним зацікавленим особам», — каже Хендрік Мейєр.

Шахрайству сприяє гостра нестача вільних квартир.

«З огляду на драматичну ситуацію на ринку оренди житла, де ми спостерігаємо бум інтересу до оренди, люди стають менш пильними, часто діють швидко, щоб приваблива пропозиція не вислизнула від них, і саме цим можуть скористатися шахраї», — попереджає Ленка Зіхова зі Sreality.