У Чехії будуть довгі вихідні. Як працюватимуть магазини

Великі торгові мережі можуть залишатися відкритими у листопадовий вихідний.

У Чехії будуть довгі вихідні. Як працюватимуть магазини

У п'ятницю 17 листопада у Чехії відзначатиметься День боротьби за свободу та демократію. Оскільки це державне свято, попереду довгі вихідні.

У Чехії великі магазини із торговою площею понад 200 кв. м підпадають під дію заборони на торгівлю у святкові дні та мають закриватися на Новий рік, у великодній понеділок, 8 травня, 28 вересня, 28 жовтня, 25 та 26 грудня.

Але великі торгові мережі можуть залишатися відкритими у вихідний у листопаді. Служби доставки також працюватимуть у звичайному режимі.

Закон про час продажу діє з 2016 року, на запровадженні заборони наполягали переважно профспілкові діячі, які хотіли б продовжити його дію. Бізнес-асоціації, навпаки, неодноразово критикували закон про обмеження продажу. Контроль за дотриманням заборони на продаж у святкові дні здійснює Чеська торгова інспекція. За порушення закону продавців може бути оштрафовано на суму до 1 млн. чеських крон.

Проте заборона не розповсюджується на магазини, торгова площа яких не перевищує 200 кв. м, автозаправні станції, аптеки, магазини у місцях підвищеного скупчення пасажирів в аеропортах, на вокзалах та автовокзалах, магазини у медичних закладах.

Наприклад, компанія Billa відкрила свої міні-маркети із постійною роботою на автозаправних станціях Shell. Таким чином, годинни їхньої роботи повторюють години роботи самих АЗС.

Також приватні торговельні підприємства, не лише невеликі сільські магазини, можуть вільно регулювати час роботи. Сюди належать більшість кондитерських або магазинів здорового харчування.