У Чехії готують судові позови щодо шахрайства з житлом для українців

Йдеться про допомогу солідарності тим, хто надає біженцям безкоштовне житло.

У Чехії готують судові позови щодо шахрайства з житлом для українців

Міністерство праці та соціальних питань Чехії проводить перевірку за фактом виплати допомоги солідарності, призначеної для сімей, що надають безкоштовне житло українським біженцям, пише novinky.

«Розподіл допомоги солідарності для домогосподарств не підпадає під дію Адміністративного кодексу, але ми маємо можливість порушити кримінальну справу за фактом шахрайства, яку ми зараз готуємо у зв'язку з деякими перевірками», — повідомила ЗМІ прес-секретар міністерства Єва Давидова, не уточнивши, про які звинувачення йдеться.

Допомога солідарності призначена для тих, хто надає біженцям безкоштовне житло. Залежно від кількості розміщених біженців сім'ї, в яких мешкають українці, можуть отримати до 9 000 крон на місяць як компенсацію. Люди, які надають біженцям цілу квартиру чи будинок, можуть отримати до 15 000 крон на місяць, залежно від кількості розміщених осіб.

На можливе зловживання допомогою солідарності звертали увагу видання Hospodářské noviny та MF Dnes. Подати заяву на отримання допомоги можна через інтернет. За словами чиновників, проблема в тому, що в таких випадках система не переглядає інших баз даних для перевірки прав заявника.

Передбачається, що шахрайство також пов'язане з двома іншими виплатами: гуманітарною допомогою для біженців та одноразовою допомогою на дітей, яку уряд виплачує з серпня минулого року через завищені ціни на електроенергію. За даними MF Dnes, недобросовісні заявники позбавили державу мільйонів.