У Чехії можна буде переказати гроші за номером мобільного телефону

Платнику достатньо знати номер телефону одержувача і не потрібно з'ясовувати, в якому банку відкрито рахунок.

У Чехії можна буде переказати гроші за номером мобільного телефону

Клієнти дев'яти банків у Чехії скоро зможуть надсилати гроші своїм близьким, використовуючи лише номер свого телефону. Чеський національний банк та Чеська банківська асоціація завершують роботу над проектом, пише zoznamzpravy.cz.

Платіж за контакт (PNK), як називається нова послуга, повинен дозволити переказувати гроші між клієнтами, використовуючи лише номер їхнього мобільного телефону, який вони вносять до спеціального реєстру. Однак вони повинні бути клієнтами банків, що беруть участь у проекті, а також самі зареєструватися в проекті через один конкретний банк і дати згоду на прив'язку свого номера.

Клієнти банків також самі визначають, який рахунок вони хочуть використовувати у разі оплати контакту, якщо вони мають кілька рахунків. І навпаки, якщо вони мають кілька телефонних номерів, вони можуть прив'язати кожен номер до свого банку.

Платнику достатньо знати номер телефону одержувача і не потрібно з'ясовувати, в якому банку відкрито рахунок. Одержувачу також не доведеться повідомляти будь-який номер свого рахунку.

До системи можуть підключитися усі чеські банки. На цей час інтерес до системи виявили дев'ять банківських установ, які вже успішно протестували сервіс минулого року і тепер проходять черговий етап перевірки. За даними Чеської банківської асоціації (ЧБА), послугою поки що зацікавлені Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB (включаючи Poštovní spořitelna), Fio banka, Komerční banka, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank та UniCredit Bank.

Гроші будуть переказуватися тільки на рахунки, що знаходяться в Чехії, і прив'язуватися тільки до номера, що знаходиться в Чехії.