У Чехії платити за ТБ доведеться навіть тим, у кого немає телевізора

З січня наступного року щомісячна плата становитиме близько двохсот крон.

У Чехії платити за ТБ доведеться навіть тим, у кого немає телевізора

Уряд Чехії готує значні зміни у системі оплати ліцензійних зборів за телебачення та радіо. Збори не тільки зростуть, а й поширюватимуться на власників інтернет-підключень та смартфонів.  

Згідно з новим законопроектом про Чеське телебачення та Чеське радіо, збір стягуватиметься «за будь-який пристрій, здатний відтворювати телевізійне або радіомовлення незалежно від способу його прийому». Це найважливіша зміна у системі ліцензійних зборів. В даний час обов'язок платити поширюється на фірми та домогосподарства, які володіють телевізійним чи радіоприймачем.

Якщо законопроект буде схвалено, платити доведеться також власникам смартфонів, планшетів та інтернет-підключень. Однак у домогосподарствах збір стягуватиметься лише з однієї особи, незалежно від кількості пристроїв.

За новою пропозицією, з січня наступного року щомісячна плата становитиме близько двохсот крон. Міністерство культури пропонує збільшити збір за телебачення на 15 крон до 150 крон та за радіо на 10 крон до 55 крон на місяць.

Якщо домогосподарство вже сплачує ліцензійні збори за ТБ та радіо, додаткові збори за мобільні пристрої чи планшети не стягуватимуться. Домогосподарства сплачують ліцензійний збір лише один раз.