У Чехії поліція розслідує черговий інцидент між українцями та циганами

Циганській дівчинці нібито погрожували ножем двоє українських дітей.

У Чехії поліція розслідує черговий інцидент між українцями та циганами

У вівторок, 11 липня, у чеському місті Пржеров відбулася зустріч представників ромської громади, регіональної та муніципальної влади, міської та державної поліції, на якій обговорювалася сутичка між ромськими та українськими дітьми, що відбулася у понеділок. За результатами зустрічі сторони домовилися, що найкращим рішенням дати поліції спокійно розібратися в ситуації та провести розслідування. Про це повідомляє агентство ČTK.

Напередодні ввечері понад 100 ромів прийшли до місцевого відділення поліції з вимогою, щоб правоохоронці прийняли заяву про скоєний кримінальний злочин від матері, яка стверджувала, що її маленькій доньці ножем погрожували двоє українських дітей. Побачивши це, решта ромських хлопців нібито заступилися за малечу і прогнали агресорів.

За даними ČTK, в інциденті брали участь 10 дітей із місцевої ромської громади та двоє українських дітей. Ніхто з них не постраждав. Що саме сталося, достовірно невідомо. Наразі поліція не має впевненості, що якась агресія взагалі мала місце. У свою чергу, портал Romea.cz з посиланням на очевидців пише, що українські хлопчики напали на ромську дівчинку і розмахували перед нею ножем. Та почала кричати та кликати на допомогу.

Нагадаємо, напруженість між українською та ромською громадами у Чехії з'явилася після червневого трагічного інциденту у Брно. Там один учасник бійки зарізав іншого – молодого рома. Очевидці та родина загиблого стверджують, що вбивцею був українець.

Після цієї трагедії у Чехії сталися кілька сутичок між українцями та ромами, в яких ромська громада незмінно називала агресорами українців.