У Чехії різко зросла кількість оголошень шахраїв про купівлю чи оренду квартир

Шахрайству сприяє гостра нестача вільних квартир.

У Чехії різко зросла кількість оголошень шахраїв про купівлю чи оренду квартир

В Інтернеті різко зросла кількість фальшивих оголошень про купівлю чи оренду квартир. Шахраї користуються значним попитом на житло, пишуть місцеві ЗМІ.

Стоматолог із Швейцарії пропонує винайняти квартиру в центрі Праги за 12 000 крон. Медсестра з університетської лікарні, яку роботодавець відправляє до Греції. Це два приклади численних обманів, які шахраї використовують для здирництва грошей у людей, які шукають житло.

«Дані сервісу нерухомості Bezrealitky показують, що кількість спроб шахрайства зараз вища за середню. Випадків різко побільшало з початком кризи біженців. Зараз рівень шахрайства приблизно втричі вищий за звичайний», — підтвердив Хендрік Мейєр, генеральний директор компанії European Housing Services, якій належить портал Bezrealitky.

«Ми видаляємо близько десяти фальшивих оголошень на тиждень. Можливо, це пов'язано з зростанням попиту з боку користувачів», — каже Ленка Зіхова, менеджер з продуктів найбільшого порталу нерухомості Sreality.cz.

Шахраї спілкуються в основному електронною поштою, уникаючи особистих або телефонних контактів. Погана чеська мова або розташування квартири у відмінному місці за низької ціни є також тривожними ознаками. Але, найголовніше, вони просять відправити гроші вперед без письмової угоди - чи це плата за бронювання, депозит чи орендна плата за перший місяць. За оцінками, щомісяця розсилаються сотні таких пропозицій.

Більш витончені шахраї можуть зняти квартиру, наприклад через Airbnb, організувати перегляди, а потім здати її кілька разів різним зацікавленим особам.

Шахрайству сприяє гостра нестача вільних квартир. З огляду на драматичну ситуацію на ринку оренди житла люди стають менш пильними, часто діють швидко, щоб приваблива пропозиція не вислизнула від них, і саме цим можуть скористатися шахраї.