У Чехії скоро можна буде здавати пластикові пляшки та банки

Застава становитиме від 4 до 5 крон.

У Чехії скоро можна буде здавати пластикові пляшки та банки

Система повернення банок та ПЕТ-пляшок може почати діяти в Чехії у середині 2025 року. Про це заявив міністр довкілля Петро Хладік, пише novinky.cz.

Нову упаковку створюватимуть зі старих пляшок та банок, що сприятиме переробці.

"До 2029 року ми хочемо позбутися 90% ПЕТ-пляшок", - сказав міністр, додавши, що до кінця року міністерство підготує поправку до закону про відходи, яка може бути прийнята в середині наступного року.

Плата за систему для людей не стягуватиметься. І ПЕТ-пляшки, і банки можна буде повертати так само, як скляні пляшки. Здавати можна буде тару об'ємом від 0,1 до 3 літрів, а зворотна застава становитиме від 4 до 5 крон.

Пластикові пляшки не можна буде повернути повністю зім'ятими, потрібно зробити так, щоб можна було прочитати код EAN. Не можна буде здавати упаковку з-за кордону.

Тару будуть зобов'язані приймати великі магазини, до системи можуть приєднатися інші торговці. Інтернет-продавці також будуть зобов'язані приймати використані ПЕТ-пляшки та банки.

За словами міністра, якщо в невеликих селах з населенням понад 300 осіб немає магазину, який приймав би пляшки та банки, про це подбає оператор. Некомерційна організація керуватиме системою зворотного викупу. Оператора обере Міністерство довкілля.