У Чехії стає все важче винайняти житло

Ціни на оренду в Чехії зростають стрімко - на 5% кожні три місяці.

У Чехії стає все важче винайняти житло

Ціни на оренду в Чехії зростають стрімко - на 5% кожні три місяці. Незважаючи на це, пропозиції оренді квартир зникають за кілька днів, пише zoznamzpravy.cz.

Студенти, українці та ті, кому довелося відмовитися від іпотеки своєї мрії, вишикувалися в чергу на оренду житла. За словами експерта з іпотеки Broker Trust та засновника Golem Finance Лібора Залишку, ситуація на ринку орендного житла різко змінилася.

«За звичайних обставин я вибираю як орендар. Тепер усе навпаки, хазяїн обирає. Він проводить тендер. Ви повинні боротися за власний будинок, як у якомусь X Factor», — каже він.

На одне оголошення пишуть десятки заінтересованих осіб. «Якщо пропозиція цікава, співвідношення ціни та якості, у розумному місці, розумні енерговитрати, зацікавлених можуть бути десятки. Йдеться про моніторинг ринку та постійне знаходження в мережі онлайн», — радить Остатек.

За даними серверів нерухомості Realitycechy.cz і Realitymorava.cz, ціни на оренду житла зростали найшвидше за останні 15 років у період з лютого по вересень. У Празі, Брно, Оломоуці, Градці Кралові чи Пльзені деякі орендні ставки стали на 10–30% дорожчими, ніж на початку цього року.