У Чехії сталася масова бійка за участю українців та циган

Один із учасників конфлікту отримав поранення та був перевезений до лікарні.

У Чехії сталася масова бійка за участю українців та циган

У суботу ввечері поліція чеського міста Пардубіце була змушена втрутитися у масову бійку, участь у якій брало 18 людей. За інформацією сайту Novinky.cz, у заворушеннях брали участь українці та цигани. Один із учасників конфлікту отримав поранення та був перевезений до лікарні. У соціальних мережах з'явилася непідтверджена інформація про те, що українець завдав цигану ножового поранення. Поліція відмовилася коментувати це твердження.

Сервер Romea.cz, який висвітлює події, пов'язані з ромською меншиною в Чеській Республіці, повідомив, що на неділю деякі цигани скликали акцію протесту через те, що не почуваються в безпеці. В акції протесту взяли участь сотні людей, за наявною інформацією, на захід з'їхалися представники ромської меншини з усієї країни.

У реакції на демонстрацію міністр внутрішніх справ Віт Ракушан заявив, що наразі не бачить причин для створення спеціальних стратегій для запобігання подібним інцидентам. Цією справою також займається урядовий представник із питань циганської меншини. Проте, за словами міністра юстиції Павла Блажека, недільні збори у Пардубиці були скликані незаконно. Подібні дії можуть зрештою призвести до аналогічних конфліктів, як це зараз відбувається у Франції, написав він у мережі Twitter.