У Чехії судитимуть чоловіка, який пробивав шини українських автівок

Збитки - понад 100 тисяч чеських крон. Звинувачений провину визнає.

У Чехії судитимуть чоловіка, який пробивав шини українських автівок

Поліція Чехії запропонувала висунути звинувачення чоловікові, який минулого року проколов дрилем шини двох десятків автомобілів з українськими номерними знаками, які були припарковані у Празі 8 і 9. Про це Чеському телебаченню повідомив речник празької поліції Ян Данек.

Чоловік, який зізнався у злочині, завдав шкоди на загальну суму понад сто тисяч крон, свідчать дані кримінального розшуку. За псування чужого майна, вчинене з причин національної ненависті, йому загрожує до трьох років позбавлення волі.

За даними поліції, з середини квітня минулого року до початку вересня чоловік потрощив дрилем 35 шин двох десятків автомобілів на українських номерах. Він пошкодив шини збоку, так, щоб потім їх не можна було відремонтувати. Детективи затримали його одразу після одного зі злочинів у вересні минулого року. 

Поліція також розслідує інші подібні випадки. У Плзені наприкінці березня хтось підпалив три автомобілі з українськими номерами. В Празі після антиурядової демонстрації в березні чоловік навмисне вискочив на автостраду перед автомобілем з українським державним номером. Його водій зупинився на переході біля Національного музею і вступив з ним у словесну перепалку. Чоловік згодом з кулаками накинувся на водія, а при його від’їзді пошкодив дзеркало автомобіля. Поліція затримала нападника, але ще розслідує цю справу. Звинувачення поки не висунуто.