У Чехії українці можуть отримати фінансову допомогу на оплату гуртків для дітей

З 5 січня можна подати заявку на друге півріччя.

У Чехії українці можуть отримати фінансову допомогу на оплату гуртків для дітей

У Чехії можна отримти фінансову допомогу до 2000 крон на дитячі гуртки, нагадує видання blesk.cz.

Фінансова допомога надається:

  • Сім’ям з дітьми віком 3–18 років з усієї Чехії, які перебувають у скрутному матеріальному становищі та отримують допомогу на дітей.
  • Сім’ям українських біженців з дітьми віком 3–18 років, які перебувають у скрутному матеріальному становищі та проживають у Чехії на підставі толерантної візи або візи тимчасового захисту.

Як зареєструватися:

Для цього на сайті darujemekrouzky.cz необхідно зареєструватися і заповнити форму.

Подаючи заяву на отримання допомоги, українська сім’я подає документ, що підтверджує надання дитині міжнародного захисту у формі притулку, для якої просять допомогу, візи з метою проживання або додаткового захисту державним органом країни.

Крок 1. На сторінці www.darujemekrouzky.cz виберіть “Я хочу подати заявку на внесок” i потім зареєструйтеся в системі Aktivní město як громадянин Чехії чи України та введіть усі дані своїх дітей віком від 3 до 18 років, на яких ви хочете оформити допомогу.

Крок 2. Ви отримаєте інформацію для входу в систему електронною поштою.

Крок 3. У складі заяви подати необхідні документи, що дають право на отримання допомоги.

Українські сім’ї подають документ, що підтверджує надання дитині, на яку просять допомогу, міжнародного захисту у вигляді притулку, а саме візи з метою тривалого перебування, або додаткового захисту органом державної влади Чеської Республіки.

Після затвердження адміністратором на ваш профіль надається 2 ваучери на суму 1000 чеських крон на кожну дитину.

Крок 4. Знайдіть гурток та виберіть вид діяльності (у меню Пошук постачальника або Пошукова діяльність), для якої ви б хотіли використати отриманий внесок у вигляді ваучера і застосуйте його. Ви можете використати один ваучер або обидва.

Ви отримаєте PDF-документ на свою електронну пошту, який підтверджує, що ви використали ваучер для певної діяльності. Ви можете задокументувати це підтвердження організатору гуртку.

Після закінчення місяця надішлють гроші з погашених ваучерів безпосередньо на банківський рахунок постачальника.

Як розподіляється фінансова допомога

На ці гроші можна сплатити: членський внесок, внесок за участь в експедиції, перегонах, змаганнях чи тренуваннях, оренду музичного інструменту чи спортивного інвентарю. На виділені гроші можна придбати частину обладнання дитини (наприклад, рюкзак, налобний ліхтар, кросівки, предмети для малювання). Внесок також можна використати на оплату заходу вихідного дня (літній табір, активності на канікулах), але тільки якщо це частина довгострокової діяльності.

Важливо! Для підтримки мотивації до участі в заходах батьки також беруть участь у фінансуванні частини заходів. Принаймні, у розмірі 20% від загальної суми заходу. Тобто батьки сплачують особисто мінімум 250 Kč чеських крон, якщо вони використовують 1 ваучер на суму 1000 Kč, або 500 Kč, якщо використовують обидва ваучери.

Всі деталі і умови цього проєкту дізнаватеся на офіційному сайті організаторів.