У Чехії українці незадоволені умовами роботи та переходять на нелегальний статус

Понад чверть вважають неформальну зайнятість необхідною умовою забезпечення себе засобами для існування.

У Чехії українці незадоволені умовами роботи та переходять на нелегальний статус

Велика кількість українських біженців у Чехії вважають, що знайти роботу без контракту простіше, ніж офіційно працювати. Це показало опитування, проведене дослідниками з факультету природничих наук Карлового університету.

Повідомляється, що більш як чверть респондентів вважають неформальну зайнятість необхідною умовою для забезпечення себе засобами для існування. На думку Йозефа Новотного з факультету природничих наук Карлового університету, економічна активність українських біженців «зростає у напрямі, який не є ідеальним для чеської держави». Зокрема, 5% респондентів заявили, що працюють у Чехії неофіційно без контракту. Ще п'ята частина зізналася, що мають досвід підпільної роботи, а майже половина біженців погодилася із твердженням, що українцям легше знайти неофіційну роботу в Чехії, ніж працювати легально.

Крім того, загалом 35% заявили, що їхнє фінансове чи житлове становище значно погіршилося після того, як держава минулого року посилила умови отримання державної підтримки. Це, в свою чергу, призвело до того, що українці більше не хочуть залишитися в Чехії. Проте дослідження не показало, хочуть вони повернутися на батьківщину чи просто виїхати в іншу країну, де умови проживання будуть кращими.