У Чехії українець отримав майже 7 років в’язниці за перевезення нелегалів

Тікаючи від погоні, він потрапив в аварію, і травмував 6 осіб.

У Чехії українець отримав майже 7 років в’язниці за перевезення нелегалів

У Чехії засуджено 23-річного громадянина України Олександра Гойду за перевезення нелегальних мігрантів. Він має відсидіти у в’язниці 6 років і 9 місяців.

Минулого року він намагався втекти від поліцейських машин. У мікроавтобусі з польськими номерами молодий чоловік перевозив 29 сирійських мігрантів, але не впорався з керуванням і розбився. Шестеро біженців отримали важкі поранення. У четвер 5 жовтня крайовий суд у Брно прийняв угоду про визнання винуватості між обвинувачувачем та відповідачем. «Я шкодую», — повторив Олександр перед судом, зазначає “Блеск“.  

Гойда, який народився у Росії, проживав в Україні, а потім — у Польщі, підібрав сирійців вранці 1 жовтня минулого року біля угорського міста Кечкемет і проїхав через Словаччину. В обвинувальному акті описано жахливі умови, в яких перебували мігранти, яких перевозив Олександр.

«Усі громадяни Сирійської Арабської Республіки. Він попередньо підібрав їх у невстановленому місці в лісі в місті Кечкемет в Угорщині. Потім переправив через територію Словацької Республіки до Чехії. Людям було дуже тісно у вантажному відділенні фургона без сидінь і вікон. Їм доводилося стояти або сидіти на підлозі в тісних умовах, вони не мали їжі, води і не мали права залишати транспортний засіб», – сказала прокурор.

За даними обвинувачення, водій мав отримати дві тисячі польських злотих. Однак біля Ланжгота білий вантажний мікроавтобус Renaut Master захотів перевірити поліцейський патруль. Водій не придумав нічого іншого, ніж натиснути на газ. Він мчав, переслідуваний трьома поліцейськими автомобілями. Іноді зі швидкістю 100 кілометрів на годину. На одній із вулиць він врізався у два припарковані автомобілі, а потім врізався і до поліцейського Land Rover-у. Зрештою, завершив поїздку, врізавшись у будинок. Шестеро біженців отримали важкі травми у вигляді переломів. Ще п’ятнадцятьом особам з легкими травмами, у тому числі дітям, надали допомогу в найближчих лікарнях. 

«Обвинувачений вчинив злочин організації та сприяння незаконному перетину державного кордону, піддав небезпеці громадськість та вчинив насильство щодо службової особи», — резюмувала прокурор. Однак, раніше несудимий чоловік наданням важливих свідчень допоміг розкрити іншу злочинну діяльність. Це допомогло йому під час угоди про визнання провини, зазначила прокурор. Про що саме йдеться, позивач повідомити відмовився, посилаючись на слідство, яке триває. При цьому молода особа має відшкодувати завдані під час дорожньо-транспортної пригоди збитки. Фургон, який він позичив для перевезення мігрантів у Польщі, завдав збитків майже на чверть мільйона крон. Інші боргові зобов’язання стосуються розбитого поліцейського автомобіля та двох інших, припаркованих на вулиці. Лікарні в Брно та Бржецлаві підрахували компенсацію за лікування поранених сирійців у майже один мільйон чеських крон. Прокурор та обвинувачуваний відмовилися надалі оскаржувати вирок суду, тому він є остаточним.