У Чехії зарахування українців до шкіл та дитсадків проходитиме 1,5 місяця на початку літа

Конкретну дату буде встановлено директором школи.

У Чехії зарахування українців до шкіл та дитсадків проходитиме 1,5 місяця на початку літа

Запис українських дітей до дитячих садків та перших класів початкової школи в Чехії цього року проходитиме з 1 червня по 15 липня. Конкретна дата зарахування у вересні для вступу до дитячого садка та першого класу буде встановлена директором школи, повідомляє novinky.cz.

Організація спеціального зарахування для дітей біженців не є обов'язковою. Якщо директор школи не оголосить про неї, для всіх дітей діятиме загальний термін. Це випливає з методології, підготовленої Міністерством освіти (MŠMT) та опублікованої на його сайті.

Міністерство освіти наголошує, що стосовно українських біженців діють ті самі правила, що й для інших дітей-іноземців та чеських дітей. Винятком є дата зарахування.

Заява про прийом української дитини до дитячого садка подається законним представником дитини особисто, поштою або електронною поштою з електронним підписом. Також необхідно надати візовий документ дитини та договір оренди чи інший доказ наявності житла. Ні дитина, ні її представник не повинні бути особисто присутніми при зарахуванні до школи.

Дитячі садки та початкові школи віддають перевагу дітям із районів проживання. Якщо потужності установи недостатньо, питання прийомі вирішується шляхом лотереї.

У 2023/24 навчальному році законні представники повинні зареєструвати для обов'язкової дошкільної освіти дітей, які перебувають у Чеській Республіці понад три місяці та досягнуть п'ятирічного віку до кінця серпня цього року.

Діти, які народилися в період з 1 вересня 2016 року по 31 серпня 2017 року, мають розпочати заняття у початковій школі у вересні цього року. Разом із ними навчатимуться семирічні діти, які отримали відстрочку минулого року. У виняткових випадках батьки можуть зарахувати до школи своїх дітей, які починають навчатися у віці п'яти років.