У Чехії збирають гроші на відновлення зруйнованої російською ракетою дитячої лікарні у Києві

Один із бізнесменів пожертвував 4 мільйони євро.

У Чехії збирають гроші на відновлення зруйнованої російською ракетою дитячої лікарні у Києві

Після публікації повідомлення про ракетну атаку на Київ, результатом якої стала загибель людей та руйнація найбільшої дитячої лікарні, у Чехії піднялася хвиля солідарності та розпочався збір коштів на відновлення розбомбленої медустанови.

З понеділка чеські громадяни вже пожертвували на ремонт та переоснащення лікарні, а також інших медичних закладів кілька мільйонів крон. 100 мільйонів чеських крон (4 млн євро) пожертвував бізнесмен та власник чеського інформаційного ресурсу Seznam Іво Лукачович.

Близько 430 жертвувальників внесли 1,5 мільйона чеських крон (60 тисяч євро) на благодійний рахунок чеської організації «Людина у біді» – повідомив представник цього фонду Томаш Вигналек. «До нас приходить безліч внесків із усього світу. Безпосередньо українці за один день зібрали мільйони доларів на ремонт дитячої лікарні. Грошей дуже багато, тому ми вирішили використати їх не лише для цієї конкретної лікарні, але й для підтримки системи охорони здоров'я в Україні», – пояснив представник «Людини у біді».

Фонд «Україна», який є проектом ініціативи «Подарунок для Путіна» й активно збирає кошти на зброю для ЗСУ, також оголосив про свій бліц-збір коштів. 2200 жертвувальників перерахували вже близько 4 мільйонів чеських крон (160 тисяч євро).