У Чехії жінці дали умовний термін за брехливий пост у соцмережі про напад на неї українців

Жінка написала у Facebook повідомлення, що "українці їздять мікроавтобусом та хочуть убивати ромів". 

У Чехії жінці дали умовний термін за брехливий пост у соцмережі про напад на неї українців

36-річну жительку Оломоуцького краю Чехії, яка написала в соцмережі неправдиве повідомлення про напад на неї українців, суд засудив до семи місяців умовно. Про це розповів голова районного суду в Пршерові Їржі Барборжик Чеському телебаченню.

Жінці загрожувало до трьох років позбавлення волі за розпалювання ворожнечі та поширення панікерських новин. У пості вона написала, що “українці планують вбивати ромів”. Її вирок остаточний.

“Кримінальним наказом їй призначено покарання у вигляді позбавлення волі на сім місяців з випробувальним терміном один рік, – сказав Барборжик. – Кримінальний наказ набрав законної сили, оскільки ні окружний прокурор, ні обвинувачувана не заперечували проти кримінального наказу”, – додав голова суду.

У дописі у Facebook жінка написала, що в Пршерові на неї напали українці. “Це була катастрофа, вони лаялися і казали, що нас, ромів, уб’ють, бережіть своїх близьких, це не жарт”, – стверджувала вона. Згодом слідчі повідомили їй про підозру у розповсюдженні панічного повідомлення, яку потім розширили до кримінальної відповідальності за розпалювання ненависті. 

У минулому в Чехії вже були покарання до тюремного ув’язнення за ненависні висловлювання на адресу українців. Суд засудив до десяти місяців ув’язнення Патріка Тушла, який разом із Томашем Чермаком поширював ненависні висловлювання в соцмережі. Такий же термін отримав Чермак. Чермака згодом відпустили, і засудили за інші злочини, однак до в’язниці він не прибув і переховується, можливо, у Росії.