У Чехії зростає кількість випадків знущання з українців

За рівнем ризику українці перебувають на другому місці після ЛГБТ.

У Чехії зростає кількість випадків знущання з українців

У Чеській республіці частішають випадки буллінгу та знущань над українцями. Ситуація погіршується тому, що немає рішучого засудження таких дій, пише irozhlas.cz.

Українські матері та їхні діти біжать до Чехії, щоб знайти притулок від війни. Але тут їм, можливо, доведеться зіткнутися з ненавистю. Українська дівчинка під час шкільної екскурсії із класом випробувала це на собі. Там її оточили кілька дітей, які почали обзивати її, а один із них плюнув їй в обличчя, бо вона українка, пише видання.

«На жаль, це не поодинокий випадок. Спостерігається величезне зростання насильства, як словесного, так і фізичного щодо військових біженців з України. На жаль, це вже не лише словесне насильство, у нас також нападають на дітей та дорослих», - сказала Петра Наскосова, юрист організації In IUSTITIA.

У практиці IUSTITIA біженці з України становлять близько 20% випадків, що означає, що вони перебувають на другому місці за ступенем ризику в Чеській Республіці після представників ЛГБТ-спільноти.

Ситуація погіршується в основному тому, що ми не чуємо рішучого засудження нападів, що відбуваються тут. На жаль, це також пов'язано зі зростанням дезінформації та ненависті, які поширюються у деяких частинах Чеської Республіки, зазначає видання.