У Чехії з’явилися брехливі повідомлення про те, що українці поширюють туберкульоз

Міністерство охорони здоров'я Чехії та станція гігієни спростовують повідомлення про туберкульоз серед українських солдат на полігоні Лібава.

У чеському сегменті мережі Інтернет поширюються фейкові повідомлення про епідемію серед українських військових, які перебувають на навчанні в Оломоуцькому краї. Цього разу українофоби навіть створили нібито міністерські документи про наявність туберкульозу на полігоні Лібава.

За даними Міністерства охорони здоров’я та Крайової станції гігієни, це явна дезінформація. Вперше неправдиві повідомлення про епідемію туберкульозу в Оломоуцькому краї серед українців з’явилися в мережі в лютому цього року. Поліція шукає автора чи авторів вигадки, зазначає “Блеск“.

«Цими днями на деякі електронні скриньки надходить повідомлення з електронної адреси, яка імітує адресу міністерства охорони здоров’я. Там містяться підроблені документи, в яких анонсуються вибіркові перевірки шкіл на туберкульоз та погрожують штрафами. Ми нічого подібного не плануємо і це брехня», – заявили в Гігієнічній службі Чехії. У twitter служба заперечила оригінальність листа.

На перший погляд документ із датою 28 квітня 2023 нагадує протиепідемічні заходи, які МОЗ видавало під час епідемії COVID-19. Документ імітує навіть підпис головної гігієністки Павли Сврчинової і містить круглу печатку. На запитання ЧТК голова Департаменту охорони здоров’я Матияш Фошум заявив, що документ із вказаним номером транзакції не існує в службі документації міністерства. Шрифт також трохи відрізняється від офіційних документів.