У Фінляндії простіше знайти роботу самому, ніж через службу зайнятості

Небагато іммігрантів знаходять роботу через службу зайнятості або приватні агентства зайнятості.

У Фінляндії простіше знайти роботу самому, ніж через службу зайнятості

Іммігранти найкраще знаходять роботу у Фінляндії, звертаючись за роботою безпосередньо до роботодавців.

Працевлаштування через знайомих також досить поширене, свідчить дослідження відомства охорони здоров'я та соціального розвитку THL.

У той самий час деякі іммігранти знаходять роботу через службу зайнятості чи приватні агентства зайнятості.

THL вивчило працевлаштування людей, які переїхали до Фінляндії у 2018 та 2019 роках.

На додаток до вищезазначених способів працевлаштування розглядалися працевлаштування шляхом подання заяв про прийом на роботу або працевлаштування, пов'язане з навчанням.

– Передумови для працевлаштування іммігрантів хороші, оскільки, згідно з дослідженнями, іммігранти високоосвічені, володіють мовами, вміють та хочуть працювати, – каже експерт THL Санна Нюкянен.

Дослідження виявило також відмінності між регіонами та статями.

У деяких регіонах працевлаштування через службу зайнятості було дуже рідкісним явищем, тоді як у Північній Карелії та Сатакунта респонденти знаходили роботу саме через службу зайнятості, хоча й там лише приблизно кожен десятий був таким чином працевлаштований.

Жінки часто знаходили роботу, подаючи заявку на оголошення про вакансію, особливо у Південно-Західній Фінляндії. Але, наприклад, у Північній Карелії майже кожна четверта жінка знайшла роботу через стажування.

Серед чоловіків у регіоні Північне Саво майже половина знайшли роботу, звернувшись безпосередньо до роботодавця. У Канта-Хямі чоловіки найчастіше знаходили роботу через знайомих, а Кюменлааксо – порівняно часто через приватні агентства зайнятості.