У Фінляндії шахраї розсилають повідомлення з того ж номера, що і справжні SMS пошти

Вимагають перейти за посиланням та сплатити митний платіж.

У Фінляндії шахраї розсилають повідомлення з того ж номера, що і справжні SMS пошти

Фішингові афери у Фінляндії набувають нових форм. Тепер шахраї розсилають текстові повідомлення, які, повідомляючи про прибуття посилки, вимагають перейти за посиланням та сплатити митний платіж. СМС-повідомлення надходить зі справжнього номера Пошти Фінляндії, пише yle.fi.

У минулому шахраї намагалися отримати доступ до банківських реквізитів клієнтів, наприклад, шляхом розсилки електронних листів, які зовні копіювали автентичні повідомлення Пошти, використовуючи ті самі корпоративні кольори та шрифти.

Перші випадки розсилки фейкових повідомлень з телефонного номера Пошти стали відомі минулої весни, розповідає керівник відділу безпеки Пошти.   Хейкі Хорн.

– Ми обговорювали це питання з владою та мобільними операторами. Оператори шукають технічне рішення, яке не дозволить шахраям змінювати номер повідомлення.

За словами Хорна, це дуже неприємна ситуація для клієнта, особливо коли той справді очікує на посилку з-за кордону.

Як перевірити достовірність повідомлення про митний збір? Для цього можна зайти до сервісу Omaposti або зателефонувати до служби підтримки клієнтів поштового відділення. За кодовим номером посилки можна дізнатися, чи справді вона обкладається митом.

– Якщо ви все ж таки відправили свої банківські реквізити, пройшовши за шахрайським посиланням, вам слід негайно звернутися до свого банку та поліції, – радить Хейкі Хорн.