У Фінляндії українська офіціантка не змогла обслужити дитину фінською – батьки поскаржилися

Англійська мова все частіше використовується у ресторанах.

У Фінляндії українська офіціантка не змогла обслужити дитину фінською – батьки поскаржилися

У фінських ресторанах дедалі частіше використовується англійська. Це викликає проблеми, якщо клієнту складно спілкуватися англійською, пише yle.fi.

- Фінн - тактовний клієнт. Якщо він незадоволений тим, що його обслуговують англійською мовою, він, як правило, не робитиме зауважень безпосередньо офіціанту. Іноді, звичайно, надходять скарги, - зауважує керуючий мережею ресторанів Pancho Villa Мірко Лянненпяя.

Як приклад, Лянненпяя наводить випадок, коли українська офіціантка Лідія Запорожець обслуговувала родину англійською мовою. З боку все виглядало нормально, але пізніше в системі обслуговування клієнтів з'явився негативний відгук через те, що 12-річна дівчинка не отримала обслуговування фінською мовою.

Запорожець вважає, що фіни є коректними клієнтами. Особливих проблем з ними не виникало, хоча спочатку їй було важко говорити навіть англійською.

– Люди намагаються увійти у моє становище. Якщо я роблю помилки, вони кажуть, що це нормально і не має великого значення. Помилки можуть статися з кожним, – каже Запорожець, яка вже пройшла курси фінської мови та вивчила деякі фрази, необхідні для роботи офіціанта.

Тімо Лаппі, генеральний директор Асоціації туристичних та ресторанних послуг, каже, що в галузі існує серйозна нестача робочої сили. Працівників просто не вистачає, тому обслуговування англійською мовою в ресторанах стає все більш поширеним явищем.

Така сама ситуація спостерігається і в інших країнах Європи: наприклад, в Австрії, згідно з дослідженням, проведеним компанією Hotrec минулого року, половина всіх працівників готельного та ресторанного сектору народилися за межами країни.

Лаппі зауважує, що одним із основних факторів, що впливають на нестачу робочої сили у Фінляндії, є старіння населення.

- Фіннов дуже мало. При цьому підприємства зростають, і з публічного сектору багато людей йдуть на пенсію. Все більше компаній конкурують за молодих працівників, кількість яких скорочується, – каже Лаппі.

– Трудова імміграція є абсолютно необхідною. Інакше наша економіка зачахне, і ми не зможемо зростати. Брак кадрів стане перешкодою для зростання, - підсумовує він.

Лаппі сподівається, що новий уряд інвестуватиме у викладання фінської мови, щоб люди та сім'ї, які приїхали з-за кордону, залишалися у Фінляндії.

– Це має дві переваги: по-перше, вивчення мови інтегрує сім'ю до Фінляндії, а по-друге, все більше і більше послуг буде доступно фінською мовою.