У Фінляндії українських будівельників оформили як підприємців

Компанія не дбала про їхнє соціальне забезпечення, як належить роботодавцю.

У Фінляндії українських будівельників оформили як підприємців

Будівельна компанія, яка оплачувала роботу українських бетонників у фінському Тампере, порушила Закон, оформивши на роботу українців як підприємців, а не як найманих працівників.

Інспектор із захисту праці пропонує накласти на компанію, що відповідала за будівельні роботи заводу з очищення стічних вод Sulkavuori, підвищений штраф за недбалість. Розмір можливого штрафу буде визначено пізніше, пише yle.fi.

На думку інспектора, українці, які працювали в Сулкавуорі, були  не "легкими підприємцями", а найманими працівниками.

І замовник роботи, і латвійська компанія, яка відправила українців до Фінляндії, раніше заявляли, що українці працювали на об'єкті як підприємці. На цій підставі латвійська компанія не дбала про їхнє соціальне забезпечення, як належить роботодавцю. Інспектору не надали жодних доказів того, що українці мали пенсійне страхування та страхування від нещасних випадків як наймані працівники.

Згідно з інспектором Регіонального управління органів державної влади Ансі Лілля, українці були найманими працівниками, а не підприємцями, зокрема тому, що компанія-замовник керувала ними, давала їм робочі інструкції та ставила завдання, а також контролювала їхню роботу та відповідала за якість їхньої роботи.

Відповідно до закону, ключовою ознакою трудових відносин є робота під керівництвом та контролем роботодавця.

Один із українців в інтерв'ю Yle сказав, що лише після місяця роботи дізнався, що є підприємцем. Троє інших заявили, що від початку знали про своє "підприємництво" і сказали, що воно їх влаштовувало.