У Фінляндії хочуть запровадити податки на цукор, сіль та жир

Це має покращити працездатність мешканців країни.

У Фінляндії хочуть запровадити податки на цукор, сіль та жир

Відомство охорони здоров'я та соціального розвитку THL та Відомство із соціального забезпечення населення Kela у своїй свіжій доповіді про добробут закликають новий уряд Фінляндії вирішити проблему зниження працездатності та дієздатності населення, повідомляє yle.fi.

Працездатність почала швидко покращуватись у 1970-х роках, але у 2010-х роках позитивна тенденція застопорилася і навіть погіршилася.

На працездатність людей впливають такі поширені у Фінляндії проблеми, як серцево-судинні захворювання та психічні розлади, ожиріння, погане харчування, недостатня кількість фізкультури, куріння, алкоголь та наркозалежність.

На думку THL та Kela, цю тенденцію необхідно зупинити у майбутній термін повноважень кабміну, оскільки вона загрожує економічній та соціальній стійкості суспільства.

В огляді THL та Kela представляють низку заходів щодо покращення працездатності жителів Фінляндії. Згідно з доповіддю, покращення базових послуг з охорони психічного здоров'я та наркологічної допомоги, а також запровадження податку на цукор, сіль та жир є необхідними заходами.